Son dakika haberi: Son fotoğrafı şok etkisi yarattı... Kuzey Kore lideri Kim Jong-un adeta eridi!

Son dakika haberi: Son fotoğrafı şok etkisi yarattı... Kuzey Kore lideri Kim Jong-un adeta eridi!

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un, dünya gündemine sık sık aldığı skandal kararlar ve verdiği akılalmaz beyanatlarla geliyor. Özel hayatı ve sağlık vaziyeti de…

Kuzey Kore'nin münakaşalı lideri Kim Jong-un, bir ay süresince ortalarda görünmemesinin ardından ortaya çıktı ancak bu kere de yayınlanan resimlerindeki gözden kaçmayan detay suratından yeniden gündem oldu.

Kuzey Kore Emekçi Partisi’nin buluşmasında konuşan Kim Jong’un’un oldukça zayıfladığı görüldü. Geçtiğimiz senenin aynı günlerinde 140 kilo ortamında olduğu söylenen ve medyaya servis edilen resimlerinde de oldukça kilolu olduğu görülen Kim'in son hali ise Kuzey Kore liderinin sanki 'eridiği' halini gözler önüne serdi.

Fazla biçimde kilo verdiği ve bu kilo kaybının çok kısa bir vakitte asıllaştığı düşünülünce tüm dünyada Kim'in sağlık gidişatı bir kere daha gündem oldu ve hastalanıp olmadığı tartışılmaya başlandı.

Son yarıyılda sağlık meseleleri yaşadığına dair bir hayli iddianın ortaya atıldığı Kim Jong-un’un evvelki resimlerini yayınlayan NK News, Kuzey Kore liderinin resimlerine zoom yaparak “Çok ciddi kilo vermiş. En hoşlandığı saat olan 12.000 dolar bedelindeki saatin kayışını daha da sıkmış” yorumunu yaptı.

Son dakika haberi: Komada olduğu iddia edilen Kim Jong-Un ortaya çıktı, korkunç emriyle kan dondurduSon dakika haberi: Komada olduğu iddia edilen Kim Jong-Un ortaya çıktı, vahim emriyle kan dondurdu!

Ülkesindeki ve Güney Kore'deki kaynaklardan sızan bilgilere göre Kim Jong-un 2011 senesinde babasının vefatıyla beraber göreve geldiğinden beri her sene vasati 6-7 kilo aldı. Kim'in babası, Kuzey Kore'nin daha önceki lideri Kim Jong-şehir'in de çok fazla sigara içtiği ve bir hayli sağlık meseleyi yaşadığı öğreniliyor. Kim Jong-şehir, 2011 senesinde kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmişti.Son dakika haberi: Son fotoğrafı şok etkisi yarattı... Kuzey Kore lideri Kim Jong-un adeta eridiKim Jong-un, bu hakikati öğrenmesine karşın sağlına dikkat etmemesiyle tanınıyor. Kuzey Kore lideri fazla kilolarının yanında tıpkı babası gibi çok ağır bir sigara tiryakisi olarak tanınıyor.

Kim'in zayıflamasının şuurlu mu yoksa nedeniyle mi olduğu konuşuladursun, NK News'e, görüş bildiren bir uzman liderin ülkedeki kendi imajını düzenlemek için kilo vermiş olabileceğini iddia etti. Çünkü Kuzey Kore, koronavirüs salgını, bir dizi natürel afet ve batılı ülkelerin yaptırımları sebebiyle güç günler geçiriyor. Üstelik Kuzey Kore en büyük ticaret hacmine sahip olduğu Çin'le de salgın suratından ticaret yapamıyor ve ekonomik anlamda büyük bir darboğaz yaşıyor.