Son dakika haberi: Vebitcoin’in 'Baronu' tutuklandı

Son dakika haberi: Vebitcoin’in 'Baronu' tutuklandı

Muğla'da, harekâtlarını durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin soruşturması kapsamında nezaretine alınan 4 zanlıya hapsetme kararı çıktı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Kabahatler Şubesi takımlarınca nezaretine alınan kuşkulular işletme idareyicisi İ.B, işletme ortağı eşi G.B. ve 2 işletme çalışanı, ifade operasyonlarının ardından Muğla Adliyesine sevk edildi.

Zanlılar, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldıkları nöbetçi barış ceza egemenliğince hapsedildi.

Mali Kabahatleri Araştırma Heyeti MASAK Başkanlığı, 23 Nisan'da harekâtlarını durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin'in, Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etmiş ve Vebitcoin işletmesi ve idareyicileri hakkında tahlil başlatmıştı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca da Vebitcoin'in yürüttüğü operasyonlarla alakalı mağduriyetler bulunduğu iddiaları üzerine "kaliteli dolandırıcılık" kabahatinden soruşturma başlatılmış, işletme merkezinde ve bir kısım adreslerde yapılan arama ve el koyma operasyonlarına müteakiben işletme idareyicisi ve çalışanları olan 4 birey 24 Nisan'da nezaretine alınmıştı.