Son dakika haberler... Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheliydi... Skandal görüntüde o da vardı! Ümitcan Uygun tahliye edildi

Son dakika haberler... Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheliydi... Skandal görüntüde o da vardı! Ümitcan Uygun tahliye edildi

Ankara'da, Aleyna Çakır olarak öğrenilen Sema Esen'in 21 vefatıyla ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun, 'uyuşturucu kullanımını özendirmek' suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden…

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak öğrenilen Sema Esen'in, geçen sene 3 Haziran'da Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest vazgeçilmişti. Sema Esen'e, vefatından takribî 3 ay evvel şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından ifadesi alınıp serbest vazgeçilen Ümitcan Uygun'un, iki bayanla beraber uyuşturucu madde kullandığına ait görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Görüntüler üzerine 10 Ocak'ta gözaltına alınan Ümitcan Uygun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan hapsedilmişti.

AVUKATI DUYURDU

Ümitcan Uygun'un avukatı, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz etti. Takribî 6 aydır tutuklu bulunan Uygun, Ankara 1'inci Sulh ceza Duruşmasi kararıyla dün gece tahliye edildi. Tahliye kararını Uygun'un avukatı Çağatay Cengiz, Twitter hesabından duyurdu. Cengiz, "Hukuka aykırı olarak 6 aydır tutuklu olan müvekkilim Ümit Uygun tahliye oldu" ifadelerini kullandı.

İDDİA BELGESİ İADE EDİLDİ

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Uygun hakkında uyuşturucuya ait soruşturma kapsamında hazırlanan iddia belgesinin duruşma tarafından iade edildiği bilindi. İddia Belgesinde kuşkulular Ümitcan Uygun ve yanındaki bayanlardan Fadime Büşra G.'nin, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerini sosyal medya üzerinden paylaşarak, 'uyuşturucu kullanımını alenen özendirmek' suçunu işledikleri belirtilmişti. Kuşkuluların 5 seneden 10 seneye kadar hapisle cezalandırılmaları arz edilmişti.

TUTUKSUZ YARGILANIYOR

Ümitcan Uygun hakkında Sema Esen'in vefatıyla ilgili soruşturma ise sürüyor. Vefatından takribî 3 ay evvel, 17 Nisan'da Sema Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri sosyal medyada canlı yayınlayan Uygun ve o sırada konutta bulunun dostu Enes Ö. hakkında 'ev dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' suçlarından açılan dava da devam ediyor. Uygun ve Enes Ö. bu davada tutuksuz yargılanıyor.

SOSYAL MEDYA BUNU KONUŞUYOR

Öte yandan, Ümitcan Uygun'un tahliye kararının duyulmasının ardından sosyal medyada gşöhretin konusu haline geldi. 'Ümitcan Uygun' Twitter'da 'Trend Topic' olurken, mevzuyla ilgili 30 bine yakın mesaj paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcıları Ümitcan Uygun'un tahliye edilmesine tepki gösterdi.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ümitcan Uygun, uyuşturucudan gözaltına alındıdaha fazla video için