Son dakika... HDP'li vekilin teröristle fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlementomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz

Son dakika... HDP'li vekilin teröristle fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlementomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında ekonomik iletiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel mekteplerdeki

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI

Akçakale hududumuzda bölücü terör örgütünün döşediği patlayıcı nedeniyle şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Ülkemize müteveccih terör tehditlerini kaynağında kurutmaya devam edeceğiz. Ne Cudi, ne Tendürek’te nerede usunuza bir terör bölgesi geliyorsa orada bizler varız, var olmaya devam edeceğiz.

Elim trafik kazasında yaşamını kaybeden Ahmet Çalık'a Allah'tan rahmet diliyorum. 

EKONOMİDE HALKIMIZA VERDİĞİMİZ LAFI YERİNE GETİRMEK İÇİN YAPILAN TERTİP ETMELER KANUNLAŞACAK

Ekonomide halkımıza verdiğimiz lafı yerine getirmek için yapılan tertip etmeler allahın izniyle kanunlaşacak. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma niyetimize kararlılıkla devam ediyoruz. Ülkesinin geçmişinden habersiz aymazların ezbere atıp tutarak halkımızın moralini bozmaya dönük gayretlerini kimi zaman yeis, kimi zaman da hiddetle takip ediyoruz. Türkiye'de her kim bu gidişin önünü kesmek için adım atmışsa başına gelmeyen kalmamıştır. Rahmet Menderes'in sonucu darağacında nihayete ermiştir. Rahmetli Özal'ın sonu beklenmedik vefat olmuştur. Kendi yaşadıklarımızı biz unutursak öbür insanlar hayli hayli unutur. İktidarımızın ilk senelerinde vesayetin önümüze hangi maniler çıkardığı gözlerimizin önündedir. Devletlerin dağılınmasına yol açan pespaye senaryoyu halkımız ile beraber yırtıp çöpe attık. Politik ve sosyal kargaşa sınamalarını, FETÖ aracıyla girişim edilen darbe teşebbüslerini birer birer bertaraf ettik. Biz halkımızla beraber istiklalimizle sarıldıkça maruz kaldığımız hücumların cephesi daha da genişledi.

Son 3-4 senede ekonomide neler oldu diye baktığımızda karşımıza çıkan resim şudur; Türkiye 15 Temmuz adi darbe teşebbüsünü bertaraf ettikten sonra batılı ülkelerin husumetiyle karşı karşıya kalmıştır. Amerika Birleşik Devletleri, doğrudan ekonomimizi mahvetme tehdidiyle sergilemeyi seçim etmiştir. Kimi Avrupa ülkeleri aynı davranışı daha dolaylı yollardan ortaya koymuşlardır. Ülkemize uygulanan örtülü ambargo, finans vasıtalarının öne çıkarıldığı bir ebada erişmiştir. Bu süreçte de hemen önlemlerimizi alarak gayret saflarını sıklaştırdık. 

Salgın sürecinde Türkiye, yaşama geçirdiği faal temkinlerle kendini gözetmeye almıştır. Gelişmiş ülkeler bir anda 5 - 7 katına çıkan enflasyon hakikati ile yüzleşmek zorunda kalmıştır. Ülkemizde de elbette enflasyon meseleyi vardır. Türkiye döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir meseleyle de boğuşmuştur. Enflasyon çoğalışı oranla öbür ülkelerin altında kalmıştır. Döviz kurunda olduğu gibi enflasyonda da bir kabarıklığın olduğu ortadadır. En kısa zamanda bu kabarıklığı ortadan kaldırarak halkımızın haksız bir maliyet yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz.

ÖZEL MEKTEPLER İÇİN ZAM ORANI: YÜZDE 36 OLARAK ÜST SINIR KOYDUK

Önümüzdeki temmuz ayında enflasyon hakikatleşmesine ve koşullara bakarak gerekirse çalışanlarımızın gidişatlarını yine değerlendireceğiz. Fahiş maliyete karşı her alanda ciddi önlemler almaya başladık.

Özel mektep fiyatlarındaki çoğalış tavanını yüzde 36 seviyesiyle hudutladık. Bay Kemal çıkmış bununla alakalı konuşuyor. Bu iş bizim işimiz, gerekeni yaptık. Sen geriden geliyorsun. 

Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara çıkarma gayesini açıkladığımızda birilerinin kendi uslarınca dalga geçtiğini gördük. Kafanızı kaldırın ve dünyaya bir bakın. Siyaset faizleri ile enflasyon arasındaki farkın 10 katı geçtiği ülkelerde kimse bu vaziyeti denetleniyor, muhalefet partileri trajedi tellallığı yapmıyor. Yiyecek maliyetlerinden kiralara kadar her alanda ciddi çoğalışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükûnetle büyümeleri takip ediyor. Bizde ise muhalefet cenahı palavrayla ortalığı karıştırmak için canhıraş bir gayret içindedir. 

BU YOLDAN GERİ DÖNMEYECEĞİZ

Bizi bu yoldan alıkoyacak hiçbir tehdide boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Salgının tesirini oranla eksiltmesiyle beraber gelişmiş ülkelerin tablonun olumsuz kısmında kaldığını görüyoruz. İstihdam rakamını 30 milyon hududuna getirmiş olmamız ülkemizi geliştirme stratejimizin harfiyen işlediğini gösteriyor. Bu yoldan geri dönmeyeceğiz. Önümüzdeki yaz aylarında gayretlerimizin, fedakarlıklarımızın meyvelerini hep birlikte almaya başlayacağız.

CHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT HALKIMIZIN CÜMBÜŞÜ HALİNE GELDİ

CHP'nin başındaki zat senelerdir ısrarla takip ettiği hezeyan biçimini alan palavra, kötüle, saptırma politikasıyla halkımızın cümbüşü haline geldi. Anlaşılan ülkemizde komedyen noksanı var ki CHP'nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor. Ana muhalefet makamı ulusu eğlendirmek değildir. Bu zat 2019 tercihlerinde belediye başkan adaylarını yanına alarak kimseyi işten çıkarmama, metro ağıyla donatma gibi taahhütlerle ulusun karşısına çıkmıştı. Dostlarımıza direktif verdik, nerede bir CHP'li belediye varsa çiftçiye parasız elektrik verilmesi başta olmak üzere taahhütleri yerine getirilecek. Madem CHP'liler yoğun, önerileri belediye meclislerine getiremiyorlar, onların yerine dostlarımız bunu yerine getirecek. Kasıt CHP'nin başındaki zatı kendi tabanı nezdinde rezil etmeyelim. Kılıçdaroğlu'na bir andırdırmada daha bulunayım. Hani kimsenin işinden edilmeyeceği mevzusunda namus lafı vermişti ya o laf kendi belediye başkanları tarafından yaklar altına alındı. Kendi belediye başkanlarına lafı geçmiyorsa bizim belediye meclisindeki dostlarımız kendisine destekçi olmaktan memnuniyet dinleyecektir. 

DAHA ADAYLARININ KİM OLDUĞU EMİN DEĞİL

Türkiye enflasyonun da boynunu kırar, gelişmesini de çoğaldırır ancak bu muhalefet meselesini nasıl çözer işte onu öğrenmiyoruz. Daha 2023 tercihlerinde adaylarının kim olduğu emin değil. CHP'nin kendi içindeki adaylık çabası münazaraya dönüşmüş gidişatta. Daha bu partinin içinde ortaya çıkan taciz, tecavüz hadiselerini saymıyorum dahi. Yaşanan hadise faşist suratlarını, nobran şahsiyetlerini sarihçe ortaya koyuyor. Kamu misyonlularımızın karşısında aslan kesilen Bay Kemal ve yoldaşları, ayrılıcı teşkilatın politik uzantıları karşısında kâğıttan kaplana dönüştüler. Tercih alanlarından kendilerini bağışlarsınız 'Mustafa Kemal'in itleri' diye ayar verenlerin avukatlığına soyundular. Kendi tabirleriyle 'Atatürk'ün partisi' CHP'yi, Kandil'in kapı kuluna çevirdiler.

Daha grup başkanvekilinin diyanetle alakalı skandal ifadelerinin üzerinden bir hafta geçmeden evvelki gün pespayelik sancağını Bay Kemal'in bir başka destekçisi devraldı. FETÖ ile haşa Allah sözünü yan yana kullanarak ne kadar harap bir anlayışa sahip olduğunu bir defa daha gösterdiler. Vazgeçin artık dinimizi istismar etmeyin. Dürüst olun. Artık bu yaptıklarınız yakalamıyor.

HDP'Lİ VEKİLİN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFI: BİZ MECLİSİMİZDE BU CİNS BİRİLERİNİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Ortaklarınızdan bir tanesi soyadı neyse...  Malum terör örgütünü birisini alevleniyor. Fotoğraflar yayınlanıyor. Günlerdir bu fotoğrafları izledik, izlediniz. Ne yazık ki PKK’nın bir uzantısı olarak bu kadın mecliste. Karma kurula hızla bunun gönderdik. Karma kurulda da gereği bunun yapılacaktır. Meclisimizde bu cins birilerini görmek istemiyoruz. PKK terör teşkilatının uzantılarını görmek istemiyoruz.  Bay Kemal sen neden susuyorsun? İP neden susuyorsun, HDP sen niçin susuyorsun? Ağızlarından bir şey çıktı mı? Çıkmadı. Değişikleri de yanalı bohça, onlarda da bir şey yok. Bu teröristlerden oluşan meclis demokratik bir meclis olamaz. PKK'nın güdümündeki parti ne söyleyeceğini tanımlamak için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor.

Gözden KaçmasınHDP milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezleke TBMMdeHDP milletvekili Semra Hoş hakkındaki fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi'deHaberi Görüntüle

ELİNDE SİLAHI OLAN TERÖRİSTİ İPİNİ KAPTIRAN POLİTİKACI, SEÇİMİNİ KANDAN VE EZİYETTEN YANA KULLANMIŞ DEMEKTİR

Onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Bu hesaplaşmayı da yapacaklar. Elinde silahı olan teröristi ipini kaptıran politikacı, seçimini kandan ve eziyetten yana kullanmış demektir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir politikaya, politikacı mürettebatına hoşgörü şovlamaz. Bu hususun demokrasi ile hakla uzaktan yakından alakası yoktur. Bu teröre sırtını yaslamak ya da teröre karşı durmak sorunudur. Güya milliyetçi öbür ittifak ortağı şehit yakınlarına küfretmekle meşguldür. Bu parti azıcık daha böyle devam ederse ciddi bir kimlik bunalımını çekilecektir. Bu ucube yapıya yaranmak için çırpınan değişiklerinin gidişatını da ibretle izliyoruz. 

Halkımıza karşı en büyük vebalimiz Türkiye'yi bu ucube ittifakın eline vazgeçmemektir. Ülkemizin bu tarihi yol ayrımında yine daha önceki kargaşa günlerine dönmesi halkımızın başına gelebilecek en büyük trajedidir.