Son dakika: HDP'li vekilin teröristle fotoğrafı… TBMM Başkanı Şentop: İç tüzüğün gereği yapılmalı

Son dakika: HDP'li vekilin teröristle fotoğrafı… TBMM Başkanı Şentop: İç tüzüğün gereği yapılmalı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop HDP’li vekilin teröristle olan resmi ile alakalı olarak, 'Meclis çatısı altında misyon yapan şahısların terörle aralarına mesafe koymaları gerekir

Şentop'un açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

Kişisel kanım dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. İsmi hoş vekilin dosyası var zati. Bu dosyanın içinde belge var mı diye araştırılıyor. Araştırılması için lüzumlu direktifi verdim. Çok rakamda dosya var. Bu dosyalar içinde korkunç iddiaları kapsayan dosyalar var.

Teşkilat aboneliğiyle alakalı ismi geçen vekilin dosyası var. 2019 seneyi Mart ayında hazırlanmış bir dosya. Bu dosyanın içinde belge var mı diye inceliyorlar.

Gözden KaçmasınGalatasarayda Fatih Terim ile yollar ayrıldı...Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar ayrıldı...Haberi Görüntüle

SEMRA HOŞ HAKKINDA FEZLEKE

29 Nisan 2017 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Akçalı kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri’nın işleminde tesirsiz hale getirilen 4 teröristten birisi olan Malatya popülasyonuna kayıtlı Koçero Meleti kod isimli Volkan Bora’nın cep telefonu güvenlik eforları tarafından incelendi.

Son dakika: HDPli vekilin teröristle fotoğrafı… TBMM Başkanı Şentop: İç tüzüğün gereği yapılmalı
Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında araştırılan cep telefonunda HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Hoş’in, PKK’lı terörist Volkan Bora ile Kuzey Irak’taki bir teşkilat kampında çekilen resimleri görüldü.

Öldürülen terörist Volkan Bora’nın Harran Üniversitesi Bağlantı Fakültesi, HDP Milletvekili Semra Hoş’in ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni aynı yarıyılda okuduğu ve tanıştıkları öğreniliyor. Üniversiteyi tamamladıktan sonra teşkilata yakınlığı ile öğrenilen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora’nın daha sonra teşkilata katıldığı bilindi.
Son dakika: HDPli vekilin teröristle fotoğrafı… TBMM Başkanı Şentop: İç tüzüğün gereği yapılmalı
Geçtiğimiz hafta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlanan ve dokunulmazlıklarının kaldırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi ’ye yolladığı 28 milletvekili arasında Semra Hoş da yer alıyor.
Son dakika: HDPli vekilin teröristle fotoğrafı… TBMM Başkanı Şentop: İç tüzüğün gereği yapılmalı Gözden KaçmasınHDP Milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıktıHDP Milletvekili Semra Hoş’in PKK’lı terörist Volkan Bora ile resimleri ortaya çıktıHaberi Görüntüle