Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Cumhurbaşkanımız talimat verdi, aslanlarımız inlerini başlarına yıktı

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Cumhurbaşkanımız talimat verdi, aslanlarımız inlerini başlarına yıktı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Manisa'da "Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı 31'inci Yarıyıl Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Merasimi"ne katılıyor. Bakan Soylu,…

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Dünya üzerinde bir başka ülkede, bir yandan kriminal laboratuvarları olan, siber kabahatlerden hayvan kabahatlerine kadar güvenliğin her mevzusunda faaliyet gösteren bu kadar büyük başka bir jandarma teşkilatı daha bulamazsınız.

İşte onun için bu ülkenin, bu teşkilatının mesullükleri vardır. Bu halkın evlatları üzerlerine aldıkları hiçbir sorumluluğun altında ezilmemişlerdir.

15 Temmuz'da yalnızca iktidarı ele geçirmek istemediler, bu aziz halkın belleğini silmek istediler. İnancını ve mazisini silmek istediler. Varsaymayın ki 15 Temmuz'u tasarlayanlar yalnızca o gece yenildiler. 15 Temmuz'da bu halka diz çökertmeye çalışanlara bu ulus izin vermemiştir, bu halkın ferdi olmaktan şükran dinliyorum, onun dinliyorum, şeref dinliyorum.

100 yıldır atalarımızın verdiği hürriyet gayretini 15 Temmuz'da da vereceğimizi varsaymadılar. Siz onlara bu halkın gayretinin bitmeyeceğini söylediniz.

"110 BİN YENİ JANDARMA ALDIK"

110 bin yeni jandarma aldık. Müracaat Eten, ben de jandarma olmak istiyorum diyen vatan evladı rakamı müracaat eten rakamı 1 milyon 400 bin evladımızdır. Allah hepsinden razı olsun. Onlar bizim arkamızdaki dağdır.

Jandarmamızın profesyonelleşme oranı bugün yüzde 80'in üzerine çıkardık. Sahil güvenliğimiz yüzde 100 profesyonel.

2020'de bunu senelik 47 bin 763 saate çıkardık. Bu halktan çekinmezler mi? Her hamleye yükselerek yanıt veren bir ulus, her hamleye yükselerek yanıt veren bir Türkiye var.

"CUMHURBAŞKANIMIZ YÖNERGE VERDİ"

15 Temmuz'dan sonra 476 bin 116 adet terör işlemi yaptık. Yalnızca PKK'ya müteveccih 70 bin 471 harekât yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız yönerge verdi: Bunların inlerine gireceğiz dedi. Bizim aslanlarımız inlerini başlarına devirdi.

15 Temmuz'dan bugüne kadar ikna yoluyla 932 teşkilat personeli silah vazgeçti, teşkilattan kaçtı ve teslim oldu. Daha Öncekinden bu alçak PKK senede 5 bin personel katılırdı. Çevresini öyle bir sardık ki boğazlarına öyle bir sarıldık ki geçen sene yalnızca 53 birey bu sene de 5'i yurtdışında 2'si Almanya 2'si Belçika olmak üzere 24 birey katılabildi.

"101 EYLEMİ OLUŞMADAN MANİLEDİK"

2021 seneyi içinde 97 PKK eylemini, 3 DEAŞ eylemini, 1 tane de fazla sol terör örgütü eylemini oluşmadan, kimsenin canı yanmadan maniledik.

15 Temmuz sonrasında FETÖ'ye dönük 135 bin 916 harekât, 312 bin 121 nezaret reelleştirdik. Aynı yarıyılda 1523 DEAŞ'lıyı tesirsiz hale getirdik.

Senelerdir darbelerle terbiye etmek istedikleri bir ülkenin nasıl bir yük altında neyi muvaffak olduğunu özetlemek için anlatıyorum. Bu devleti küçümsemesinler diye anlatıyorum. Bu ülkeye dil uzatanların, ileri geri konuşup bu ülkeyi aşağılamaya çalışanların karşılarında nasıl bir dağ olduğunu göstermek için anlatıyorum.

Hepimizin mesullükleri değişik, hepimizin mesullükleri çoktur. Ailelerinin her şeyi çektiler, darbe gördüler, bir başbakanın idamını yaşadılar. Her şeyi yaşadılar, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'dan parmak sallamaları yaşadılar.

Bizim işimiz, sizin bugünden sonra atacağınız adım, kutlu yürüyüş iki şeyi kaldırmaz: Birincisi tembelliktir. Hiçbir zaman tembelliğe kapılmayacaksınız. Her zaman zekânızla, bildiklerinizle, komutanların sizinle öğrettikleriyle birlikte aralıksız düşünen, uygulayan, hazır olan bir kavrayış içinde olacaksınız. Bizim işimizin ikinci kâbusu rutindir. Kendinizi yetiştireceksiniz. Birbirinize efor vereceksiniz, siz komandosunuz, siz dünyanın en güçlü komandolarısınız... Herkes sizi çekememeli. Siz dünyanın 1 numaralı komandosusunuz. Eforunuz, cesaretiniz, gücünüz düşmana fobi arkadaşa güven vermelidir.