Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge!

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge!

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı 81 Şehir Valiliğine Seyahat İzin Evraksi mevzulu ek genelge gönderdi. Genelge kapsamında; lüzumlu bir kamusal vazifenin ifası için müesseselerince…

İçişleri Bakanlığı, 81 şehrin valiliğine 'Seyahat İzin Evraksi' mevzulu ek genelge gönderdi. Genelge kapsamında, lüzumlu kamusal vazifenin ifası için müesseselerince görevlendirilmiş olan kamu vazifelilerinin yanı gizeme profesyonel spor yarışmaları ile yurt içi ve yurt dışı yarışma ve kamplara katılacağına müteveccih alakalı federasyonlarınca evrak tertip edilmiş olan ulusal sporcular, idareyiciler ve değişik vazifelilerin hakem, gözlemci, temsilci vb. her türlü taşıtla yapacakları şehirler arası seyahatlerde kimlik kartı ve vazife dokümanının takdimi yeterli olacak.

Resmen başladı.. Bu belge yanınızda olmazsa cezası var... İçişleri Bakanlığından “Görev Belgesi Düzenlenmesi”Resmen başladı.. Bu evrak yanınızda olmazsa cezası var... İçişleri Bakanlığı'ndan “Görev Evraksi Tertip Edilmesi”

Ayrıca seyahat izin dokümanı istenilmeyecek. Toplu erişim taşıtlarıyla uçak, tren, otobüs vb. yapılacak seyahatlerde toplu erişim faaliyetlerinde bulunan firma veya işletmeler tarafından bu hususa ait hakimiyet sağlanacak. Kimlik kartı ve vazife dokümanı tertip edilmiş olan şahısların ayrıca seyahat izin dokümanı istenilmeden toplu erişim taşıtlarına kabulleri sağlanacak. Kolluk güçlerince yürütülecek teftiş faaliyetlerinde koşulları yakalayan kamu misyonluları, sporcu, idareyici ve değişik vazifelilerinin şehirler arası seyahatlerine izin verilecek ve  seyahat izin dokümanı istenmeyecek.