Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile 'Stadyumlara Giriş Tedbirleri' konulu genelge

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile 'Stadyumlara Giriş Tedbirleri' konulu genelge

İçişleri Bakanlığı 81 Şehir Valiliğine 'Stadyumlara Giriş Temkinleri' mevzulu ek genelge gönderdi. Genelgede yarışmalarda uygulanacak Kovid-19 temkinlerinin daha evvel Türkiye Futbol Federasyonu tarafından

İçişleri Bakanlığı 81 Şehir Valiliğine "Stadyumlara Giriş Temkinleri" mevzulu ek genelge gönderdi.

Genelgede yarışmalarda uygulanacak Kovid 19 temkinlerinin daha evvel Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirildiği andırdırıldı.

Ancak son günlerde Türkiye Futbol Federasyonunun "Yarışmalarda Uygulanacak Kovid-19 Temkinlerine Ait Yönergesinde" aşı takvimini bitirmemiş veya hastalığı geçirmemiş bireylerin stadyuma alınmaması hususunun sarihçe belirtilmesine karşın bazı yarışmalarda bu koşulu taşımayan taraftarların stadyuma girmeye çalıştıkları, mani olunması vaziyetinde kolluk vazifelileri ve özel güvenlik personeli ile taraftarların karşı karşıya getirilmeye çalışıldığı ifade edildi.

Bu gidişatın önüne geçilebilmesi ve stadyumda bulunacak taraftarların sıhhatinin korunması için alınacak önlemler şu biçimde sıralandı:

Aşı takvimini bitirmemiş veya hastalığı geçirmemiş bireylerin stadyuma alınmaması kaidesinin noksansız biçimde uygulanması için Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüp idareleri tarafından her türlü önlem alınacak.

Bu emelle taraftarlara ve taraftar derneklerine müteveccih zorunlu bilgilendirme yapılacak, aksi tavırların şahsi ve kulüpler açısından yaptırımlara neden olacağı duyurulacak.

Mevzunun şehir/ilçe spor güvenlik buluşmalarında gündeme alınarak zorunlu koordinasyon sağlanacak.

Zorunlu koşulları taşımayan bireylerin stadyumlara girişlerine netlikle izin edilmeyecek. Bu emelle giriş turnikelerinin olduğu alanlarda özel güvenlik misyonlularının yanı gizeme kolluk personeli de görevlendirilecek.

Yarışmalarda Uygulanacak Kovid-19 Temkinlerine Ait Direktife ters fiillerde bulunan taraftar veya kulüp idareleri ile alakalı olarak 1593 rakamlı Umumi Hıfzıssıhha Yasayı ve 6222 rakamlı Sporda Şiddet ve Kumpassızlığın Önlenmesine Dair Yasanın alakalı kararları uyarınca zorunlu yaptırımlar kararlılıkla uygulanacak.

: İlginize Sürükleyebilir Rize’nin 70 senelik hayali asıl oluyor... Erdoğan'dan ehemmiyetli açıklamalarTaliban'a soğuk duş! Resmen kapıyı kapattılar...İçişleri'nden yeni genelge! 81 şehir valiliğine sevk edildi