Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 'çalışma izni görev belgesi' açıklaması! Son sayıyı duyurdu

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 'çalışma izni görev belgesi' açıklaması! Son sayıyı duyurdu

İçişleri Bakanlığı, bütün kapanma sürecinde 3 Mayıs saat 10:00'a kadar e- müracaat sistemi üzerinden toplam 3 milyon 948 bin 265 “çalışma muafiyet izni dokümanı” tertip edildiğini duyurdu. Bakanlık…

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''Bir seneyi aşkın müddettir dünyada ve ülkemizde görülen Covid-19 salgınının cemiyet sıhhati ve kamu kumpası açısından oluşturduğu tehlikeyi idareme ve hastalığın yayılım süratini hakimiyet altında yakalama emeliyle, paklik, maske ve mesafe kaidelerinin yanı gizeme yaşamın her alanına müteveccih uyulması gereken tedbirler tanımlanarak, uygulamaya geçirilmiştir.

Salgının seyrini hakimiyet altında yakalanabilmek için alınan yeni ihtiyatlarla beraber 27 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek “Bütün Kapanma” uygulamasına geçilmiştir. Bütün kapanma sürecinde alınan önlemlere yurttaşlarımız özveriyle büyük oranda geçim sağlamıştır.

66 BİN ŞAHSA CEZA

Koronavirüs ihtiyatları kapsamında 26 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan caddeye çıkma kısıtlamasını ihlal eden 66 bin 161 şahsa adli ya da yönetimsel harekât uygulanmıştır.

Bütün kapanma sürecinde 3 Mayıs saat 10:00 haysiyetiyle e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına müteveccih de toplam 3 milyon 948 bin 265 “çalışma muafiyet izni dokümanı” tertip edilmiştir.

e-Devlet aracıyla e-müracaat üzerinden alınmayan ve manuel olarak doldurulan muafiyet izin dokümanları hakimiyeti, fedakarca çalışan kolluk güçlerimiz denetlerini yoğun bir biçimde yapılmaktadır.

Hepimizin birbirimize karşı mesul olduğu salgınla çabada, klasikleşme sürecine kadar paklik, maske ve mesafe olmak üzere öteki tüm kaidelere uymayı sürdürmeliyiz.''