Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma muafiyet izni belgesi açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma muafiyet izni belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığı, 'Bütün kapanma sürecinde; 2 Mayıs saat 11.00 haysiyetiyle e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına müteveccih…

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Bütün kapanma sürecinde; 2 Mayıs saat 11.00 haysiyetiyle e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına müteveccih toplam 2 milyon 52 bin 86 “çalışma muafiyet izni evrakı” tertip edilmiştir.' ifadeleri kullanıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: ÇALIŞMA İZNİ EVRAKI E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLECEK

İçişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, çalışma izni evrakının e-Devlet üzerinden alınabilmesi için tam hazırlıkların bitirildiği belirtildi.

Buna ait müracaat ekranının e-Devlet'te açıldığı bildirilen açıklamada, bütün kapanma yarıyılında muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerinde çalışanların e-Devlet sisteminde yaşanılan yoğunluk sebebiyle evham ve tez etmelerine gerek olmadığı vurgulandı.

Bütün kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerince tertip edilen mevcut misyon evraklarının 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olduğu belirtilen açıklamada, ayrıca e-müracaat sistemine ulaşım eforluğu yaşanması halinde alakalı formun manuel olarak doldurulup çalışan ve iş yeri/işletme yetkilisi tarafından imza atılarak misyon evrakının kullanılabileceği kaydolundu.

Açıklamada, "Kimsenin mağduriyet yaşamaması ve muafiyetlerin makûsa kullanılmaması için her türlü ihtiyatımızı aldık." ifadesi kullanıldı.

Tam kapanmada bu belgeye dikkat İçişleri Bakanlığından “Görev Belgesi Düzenlenmesi”... Yanınızda olmazsa cezası var...Bütün kapanmada bu evraka dikkat! İçişleri Bakanlığı'ndan “Misyon Evrakı Tertip Edilmesi”... Yanınızda olmazsa cezası var...