Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan tam kapanmada “çalışma izni muafiyet” belgesi açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan tam kapanmada “çalışma izni muafiyet” belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığı, 'Bütün kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına müteveccih şu ana kadar e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden 7 milyon 30…

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklama şu biçimde:

Koronavirüs temkinleri kapsamında; 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek olan “bütün kapanma sürecine” devam edilmektedir.

Bütün kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına müteveccih şu ana kadar e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden 7 milyon 30 bin 446 “çalışma izni muafiyet” dokümanı tertip edilmiştir.

Muafiyet kapsamında olduğu halde sistemsel yoğunluk sebebiyle e-müracaat sisteminden “çalışma izini muafiyet” dokümanı alınamadığı gidişatlarda, patron ve
çalışanların vaatlerinin ve imzalarının bulunduğu, manuel doldurulan çalışma izni muafiyet formları, 7 Mayıs Cuma günü saat 24.00’e kadar geçerli olacaktır.

Bütün kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olmadığı halde çalışma izni dokümanı tertip edenlere ve öbür önlemlere müteveccih teftişlere ülke genelinde 9 bin 572 uygulama noktasında 99 bin 160 personel ile devam edilmektedir.