Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan “Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi” açıklaması

Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan “Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi” açıklaması

Bağlantı Başkanı Fahrettin Altun, 'Bazı yayın uzuvlarında “Katarlı talebelere imtihansız tıp eğitimi” biçiminde saptırılarak yansıtılan haberler aslı yansıtmamaktadır.' dedi.

Altun’un açıklaması şu biçimde:

Bazı yayın uzuvlarında “Katarlı talebelere imtihansız tıp eğitimi” biçiminde saptırılarak yansıtılan haberler aslı yansıtmamaktadır.

Türkiye ve Katar arasında imza atılan “Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü” yalnızca silahlı güçler üyelerini kapsamaktadır.

Protokole göre;

Katar’daki silahlı güçler üyeleri ile Türkiye’deki silahlı güçler üyeleri tanımlanan kontenjanlar çerçevesinde karşılıklı metamorfozdan faydalanabileceklerdir.

Emel tamamıyla “askeri tıp” alanındaki deneyimlerden istifade edebilmektir.

Katar haricinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kazakistan, Afganistan, Arnavutluk, Moldova, Gambiya, Somali ve Güney Kore'nin de bulunduğu 20’den fazla arkadaş ve bağlaşık ülkenin askeri talebeleri de Türkiye’de öğrenim görmektedir.

Türkiye, arkadaş ve bağlaşık ülkelerle karşılıklı deneyim ve ihtimallerden faydalanarak ilişkilerini daha da derinleştirmeye devam edecektir. Palavra ve kötüle ile kamuoyunu yanlış manipülasyona çalışanların palavralarını suratlarına vurmaya devam edeceğiz.

‘YENİ DEĞİL’

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘Protokol iki ülke arasındaki askeri personel-askeri talebeleri içeriyor ve yeni değil.’ dedi.

Turan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise şu biçimde:

YKS'ye saatler kala attığın bu tweetin altında ezileceksin! Politikasını, palavra dilini biz çekelim, eyvallah; ama milyonlarca gencimizin imtihan evveli moral ve motivasyonunu bozmaya hakkın yok! Protokol iki ülke arasındaki askeri personel-askeri talebeleri içeriyor ve yeni değil