Son dakika: İsrail yeniden seçime gidiyor

Son dakika: İsrail yeniden seçime gidiyor

İsrail’deki ortak yönetim ortaklarından Başbakan Bennett ve Dışişleri Bakanı Lapid’in Meclisi feshederek erken tercihe gitme mevzusunda uyuştukları bildirildi.

İsrail’de ortak yönetim hükümetinin Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid yaptıkları ortak açıklamada, önümüzdeki hafta meclisi feshetme ve erken tercihe gitme mevzusunda uyuştuklarını bildirdi. İsrail, son 3 senede 5’inci defa tercihe gitmiş olacak.

İsrail erken tercihe gidiyor. İsrail’de ortak yönetim hükümetinin ortakları Başbakan Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid yaptıkları ortak açıklamada, önümüzdeki hafta meclisi feshetme ve erken tercihe gitme mevzusunda uyuştuklarını bildirdi. Bennett ve Lapid’in yerel saatle 20.00'de millete sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

Meclisin feshedilmesinin ardından Lapid’in yeni hükümet yemin edene kadar geçici başbakan olacağı aktarıldı. Legal kısıtlamalar ve tatiller hesap edildiğinde İsrail’de erken tercihin ekim sonunda yapılacağı hipotez ediliyor. İsrail, bu tercihle son 3 senede 5’inci defa tercihe gitmiş olacak.