Son dakika... İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu

Son dakika... İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu

İstanbul merkezli 5 şehirde tertip edilen FETÖ harekâtında 12 birey nezaretine alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Organize Kabahatlerle Çaba Şube takımları tarafından, FETÖ/PDY üyelerine müteveccih yürütülen çalışmalarda, daha evvel nezaretine alınan kuşkuluların verdikleri ifadelerde geçen adlar tahlile alındı. Yapılan araştırmalarda 16 kuşkulunun ByLock kullanıcısı olduğu, emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri mahrem yapılanmasında yer aldıkları tespit edildi.

Kuşkuluların tutulması için soruşturma başlatan polis, İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Sakarya ve Çanakkale’de çok rakamda adrese eş zamanlı işlem tertip etti. Harekâtta aralarında Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmiş polis, avukat, hoca ve mühendislerin de bulunduğu 12 kuşkulu nezaretine alındı. 

Son dakika... Peş peşe İstanbul ve Ankara merkezli FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı var


ByLock kullanan kuşkuluların yazışmalarında 17-25 Aralık sürecinden sonra teşkilatla müteveccih bir işlem olması vaziyetinde nasıl temkinler alacaklarına dair konuşmaların yer aldığı belirtildi. Kuşkulular ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

ANKARA MERKEZLİ 5 ŞEHİRDE FETÖ HAREKÂTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Hava Güçleri Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanmasına ait iltisakı ve iletişimi olduğu anlaşılan, 11 kuşkulu hakkında, Ankara merkezli 5 şehirde, nezaret kararı verildi. Kuşkuluların 7’si tutularak nezaretine alındı.