Son dakika... İstanbul'da Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

Son dakika... İstanbul'da Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

İstanbul Fırıncılar Odası ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında yapılan görüşmeler sonunda bu sene için Ramazan Pidesi maliyetleri belirli oldu.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz imzasıyla yayınlanan Maliyet Tarifesine göre İstanbul’da 365 gram sade Pide 4 liradan, yeniden aynı gramajlı yumurtalı ve susamlı Pide ise 5 liradan satılacak.

Buna göre sade pidenin kilosu takribî 11 liradan satılacak. Bir Hayli fırında yoğunluğun önüne geçmek için daha büyük gramajlı pide üretilebiliyor. Bunların maliyetlerini fırıncılar kendileri tanımlıyor.

Mevzuyla alakalı İstanbul Ticaret Odası da bir açıklama yaptı. Açıklamada, İstanbul Valiliği’nde Ramazan Pidesi ile ilgili değerlendirme buluşması yapıldığı belirtilerek, “İstanbul Ticaret Odası/Ekmek Un ve Unlu Mamuller Komisyonu olarak buluşmaya katıldık. Buluşmada; 365 gram sade pide 4 TL Kilogram. maliyeti 10,95, 365 gram susamlı yumurtalı pide 5 TL Kilogram maliyeti 13.70 olarak satışa sunulması doğrultusunda karar alınmıştır” denildi.