Son dakika: İşte koronavirüsten koruyan ve virüse davetiye çıkaran besinler

Son dakika: İşte koronavirüsten koruyan ve virüse davetiye çıkaran besinler

İngiliz Amerika Birleşik Devletleri ortaklığında, 40 bin bireyden bir araya gelen bilgilerin araştırılması ile asıllaştırılan araştırmanın neticeleri açıklandı. Bilimsel araştırma ile koronavirüse…

2019'un son günlerinde yaşamımıza giren koronavirüs Kovid-19 gezegenimizin bir numaralı ortak gündemi olmaya devam ediyor.

Takribî 2 yıldır yaşamımızda olan virüs 200 milyona yakın insana bulaştı. Virüs sebebiyle dünya genelinde 4 milyonun üzerinde birey yaşamını kaybetti.

Virüs bilim dünyasının da neredeyse tüm mesaisini bu alana çevirmesine neden oldu. Salgın ile alakalı suratlarca çalışmaya imza atıldı.

Son dakika: Çift mutasyon kabusu... Doktorlar çaresiz kaldıSon dakika: Çift değişinim kabusu... Hekimler naçar kaldı

Her çalışma ile virüse daha iyi kavrıyoruz. O çalışmalara bir yenisi daha ilave edildi. İngiliz Amerika Birleşik Devletleri ortaklığında yapılan bilimsel araştırma ile Kovid-19'dan gözeten ve virüse davetiye çıkaran gıda ve meşrubatlar tanımlandı.

Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen eğitim müesseselerinden Northwestern Üniversitesi'nde görev alan bilim insanları çalışma kapsamında 40 bin İngilizin bilgilerini mercek altına aldı.

Neticeler, Nutrients mecmuasında yayınlandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin buradan derlediği habere göre, günde en az bir fincan kahve, Kovid-19'a tutulma tehlikesini takribî onda bir oranında eksiltiyor.

Son dakika: İşte koronavirüsten koruyan ve virüse davetiye çıkaran besinler

Aynı habere göre, bu vaziyet kahvenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi sebebiyle yaşanıyor. Ancak Kovid-19'a karşı tesirli olan tek ürün kahve değil.

Bilim insanları bir öğünü sebzelere ayırmanın da eş tesire sahip olduğu neticesine eriştiklerinin altını çiziyor.

İşlenmiş etlerin virüse davetiye çıkardığına dikkat toplayan takım, çay ve meyvenin ise rastgele bir pozitif ya da olumsuz tesirini tanımlayamadıklarını açıkladı.

: İlginize Sürükleyebilir 825 milyar dolarlık yaz kampı! Hava sahası kapatıldı, özel jetleriyle geldilerİşte koronadan gözeten besinler6 bin popülasyonluk ilçeye 200 bin birey geliyor! Burası ne Akdeniz, ne Ege

Öte yandan salgında olay rakamı dünya genelinde 187 milyon 68 bine, yaşamını kaybedenlerin rakamı 4 milyon 38 bine, iyileşenlerin rakamı 171 milyon 50 bine çıktı.

Olay rakamı Amerika Birleşik Devletlerinde 34 milyon 711 bini, Hindistan'da 30 milyon 824 bini, Brezilya'da 19 milyon 20 bini ve Fransa'da 5 milyon 803 bini geçti.

Rusya'da salgının başlangıcından bu yana son 24 saatte 752 ile "azami" can kaybı kaydolunurken, toplam ölü rakamı 142 bini geçti.