Son Dakika: İtalyanlardan bomba iddia! Okan Buruk, Vedat Muriqi ve telefon görüşmesi... | Galatasaray Transfer Haberleri

Son Dakika: İtalyanlardan bomba iddia! Okan Buruk, Vedat Muriqi ve telefon görüşmesi... | Galatasaray Transfer Haberleri

Galatasaray, Okan Buruk’un ekibin başına getirildiğini resmen açıklamak için daha fazla beklemek istemedi ve Domenec Torrent ile yollarını ayırdı. Buruk için resmi açıklama beklenirken İtalyan medyasından

Domenec Torrent ile yollarını ayırdıktan sonra Okan Buruk ile uyuşma sağlayan Galatasaray'da transferde de hareketli saatler yaşanıyor.

İspanyal teknik adam, Galatasaray Kulübü’nü beklenenden çok daha güç bir tabloyla karşı karşıya vazgeçti... Evvelki gün daha önceki atletik direktör Pasquale Sensibile ile 2 saat süren bir görüşme sonrası yolları ayıran sarı kırmızılı idare, 48 saat uğraştıktan sonrasında Torrent’in kontratını güç de olsa feshetti. Sarı kırmızılılar, Okan Buruk’un ekibin başına getirildiğini resmen açıklamak için daha fazla beklemek istemedi ve İspanyol teknik adamın kontratını tek taraflı olarak feshetmeye mecburi kaldı.

Galatasaray ile para konuşmadığı öğrenilen 48 yaşındaki teknik direktör, bugün sarı kırmızılı kulüple 2 senelik kontrat imza atacak. Resmi açıklamanın gün içerisinde yapılması bekleniyor. Havalimanında kısa bir açıklama yapan Okan Buruk, "Daha sonuçlanmış bir şey yok. İlerde çok fazla görüşebiliriz. Burada olmaktan çok mutluyum. Allahın İzniyle her şey çok hoş olur. Ayrıntı veremem. Birkaç gün içerisinde bu mevzuyla alakalı açıklama yaparız. Şu an rahat konuşamıyorum." demişti.

OKAN BURUK VEDAT MURIQI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ İDDİASI

Sarı kırmızılıların yeni teknik direktörü olarak resmen açıklanması beklenen Okan Buruk, ilk transfer amacını da tanımlamış vaziyette.

 

İtalyan medyasından Radiosei'de yer alan habere göre; Okan Buruk bu sabah saatlerinde Çaykur Rizespor'dan daha önceki talebesi Vedat Muriç ile temasa geçti. Muriqi ile bir telefon görüşmesi reelleştiren Buruk'un Fenerbahçe 'nin daha önceki golcüsünü yine ekibinde görmek istediği aktarıldı.

Pasquale Sensibile sonrası atletik direktör olarak göreve gelen Cenk Ergün'şöhret bugün İtalya'nın yolunu yakaladığı öğreniliyor. 

MALLORCA OPSİYONU KULLANMAYACAK

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Vedat Muriç'i Lazio'dan kiralık olarak kadrosuna katan Mallorca, Kosovalı oyuncunun performansından çok memnun olsa da satın alma opsiyonunu kullanamıyor.

12 milyon euro satın alma opsiyonunu çok bulan Mallorca'nın önerisinin 10 milyon euro seviyesine bile yanaşmadığı ve bu transferde devre dışı kaldıkları aktarılmakta.

Hürriyet Gazetesi Galatasaray Muhabiri Ali Naci Minik, Spor Arena YouTube kanalında sarı-kırmızılılardaki son büyümeleri açıkladı;