Son dakika... İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı

Son dakika... İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı

İzmir merkezli 47 şehirde, FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Güçleri Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına müteveccih yapılan işlemde, hakkında nezaret kararı verilen 229 kuşkuludan 125'inin gözaltına…

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY'ye müteveccih yürüttüğü soruşturma kapsamında, ankesörlü/ kontörlü sabit hat ile iletişim kurdukları ileri sürülen ve gözaltına alınan teşkilat üyelerinin ifadesi güzergahında 2'si Yarbay, 1'i Binbaşı, 2'si Yüzbaşı, 8'i Üsteğmen, 5'i Teğmen, 54'ü Astsubay, 14'ü Uzman Çavuş rütbesinde; 16'sı Deniz Güçleri, 26'sı Kara Güçleri, 20'si Hava Güçleri Komutanlıklarına, 21'i Jandarma Genel Komutanlığı, 3'ü Sahil Güvenlik Komutanlığı’na üye 57'si muvazzaf 86 asker ile 143’ü darbe teşebbüsü sonrası ilişikleri kesilen askeri mektep talebesi olmak üzere toplam 229 kuşkulu hakkında nezaret kararı verildi.

Son dakika... İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu Çok sayıda gözaltı

Bu kapsamda bugün saat 01.00 sıralarında 47 şehirde eş zamanlı harekât tertip edildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü TEM, Organize, Mali Şube Müdürlükleri ve İzmir Şehir Jandarma Komutanlığı takımları da evvelden tanımlanan adreslere baskın yaptı. Harekât kapsamında, şu ana kadar çok rakamda kuşkulunun gözaltına alındığı bilindi.

Son dakika... İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu Çok sayıda gözaltı