Son dakika: Jason Denayer, Galatasaray'dan 10 milyon Euro istedi! Fark 2 milyon Euro...

Son dakika: Jason Denayer, Galatasaray'dan 10 milyon Euro istedi! Fark 2 milyon Euro...

Transfer görüşmeleri için İstanbul’a gelen Jason Denayer, 4 senelik kontrat karşılığı Galatasaray’dan toplam 10 milyon Euro istedi. Sarı kırmızılılar, imza parası dahil her sezon 2 milyon Euro öneri

Belçikalı stoper Jason Denayer’i kadrosuna katmak isteyen Galatasaray bu transferde ehemmiyetli bir mesafe kat etti. Pazar gnamı, Galatasaray Kulübü ismine Cenk Ergün, Kilyos’ta 26 yaşındaki oyuncu ile bir araya geldi. İstanbul’a hem tatil hem de alış veriş yapmak için gelen Denayer’in iki değişik yarıyılda kiralık olarak oynadığı G.Saray’dan 4 senelik kontrat karşılığı beklediği toplam sayı 10 milyon... Lyon ile kontratı biten ve bonservisi elinde olan Denayer, sezon başına 500 bin Euro imza parası arz etti.

KAÇIRMAK İSTEMİYORLAR

Senelik fiyat olarak da 2 milyon Euro arz eden futbolcunun imza parası da ilave edildiğinde 4 sene için sarı kırmızılılara maliyeti 10 milyon Euro oldu. Denayer gibi deneyimli bir futbolcuyu değersiz kadrosuna katma uğru olan Galatasaray ise bu transferi pozitif sonuçlandırmak ismine yoğun bir mesai tüketmeye başladı. Sarı kırmızılı idare, Denayer’in Premier Lig, İskoçya ve Fransa gibi ehemmiyetli arenalarda gösterdiği zaferli kariyeri göz önüne alarak bonservis değeri olmayan bu futbolcuyu netlikle kaçırmak istemiyor. Azıcık fedakarlık yapmaya karar veren idare Belçikalı oyuncuya 8 milyon Euro’luk kutu sunacak. Denayer’e imza parası dahil olmak üzere senelik 2 milyon Euro sunulacak. Sarı kırmızılıların böylece toplam öneriyi ölçüyü 8 milyona çıkarken, Denayer’in arz ettiği sayıyla aradaki fark 2 milyon Euro oldu.

ABDÜLKERiM’DE iLK GÖRÜŞME

G.Saray sol ayaklı yerli bir stoper kadrosuna katmak ismine Abdülkerim Kadehçi için ilk görüşmeyi yaptı. Ayrıca geçen sezonun devre arasında Antalya’ya gelen 30 yaşındaki orta saha Fernando ile görüşüldüğü ifade edildi.