Son Dakika: Joao Pedro adım adım Fenerbahçe'ye! Kritik gün belli oldu...

Son Dakika: Joao Pedro adım adım Fenerbahçe'ye! Kritik gün belli oldu...

Fenerbahçe, Joao Pedro transferi için kulübü Cagliari ile uyuşmaya vardı. Sarı lacivertli takım, kontrat ayrıntılarını konuşmak için Pazar günü oyuncunun temsilcileriyle masaya oturacak.

Yeni sezon evvelinde transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, bir vakittir Galatasaray'ın gündeminde yer aldığı konuşulan Joao Pedro transferinde mutlu sona erişmek üzere.

Vole'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; sarı lacivertli ekip, Joao Pedro transferi için kulübü Cagliari ile uyuşmaya vardı. Fenerbahçe, kontrat ayrıntılarını konuşmak için Pazar günü oyuncunun temsilcileriyle bir araya gelecek.

Görüşmeler sonucunda uzlaşma sağlanması vaziyetinde Joao Pedro, Pazar gecesi veya Pazartesi sabahı İstanbul'a gelecek.

FENERBAHÇE NE ÖNERİ ETTİ?

Galatasaray, Joao Pedro'nun transferi için 2.2 milyon Euro senelik fiyat ve 4.2 milyon Euro bonservis değeri karşılığında uyuşma sağlarken Fenerbahçe daha yüksek bir öneriyle geldi.

Oyuncunun bonservisi için 6.5 milyon Euro bonservis ve 2.5 milyon Euro senelik fiyat önerisinde bulunan Fenerbahçe, futbolcunun menajerine ise ekstra 1.5 milyon Euro öneri etti.

İTALYANLAR BÖYLE DUYURMUŞTU

Sky Sport Italia'dan Gianluca Di Marzio'nun haberine göre sarı-lacivertli kulüp, 30 yaşındaki Brezilyalı 10 numara için kulübü Cagliari ile 6.5 milyon Euro bonservis değerinde uyuşma sağlamıştı.

Joao Pedro'nun menajerinin Cumartesi gününe kadar İstanbul'a gelerek Ali Koç ile görüşüp transfere son biçimini vereceği ifade edilmişti.

Öte yandan ünlü gazeteci Fabrizio Romano da Fenerbahçe'nin Cagliari ve oyuncuyla her mevzuda uyuşmaya vardığını, oyuncunun İstanbul'a gelmek için hazır olduğunu belirtmişti.

GALATASARAY'A TRANSFERİNDE MENAJERİN İSTEĞİ KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Galatasaray, bir vakittir gündeminde olan Joao Pedro için oyuncu ve kulübü Cagliari ile uyuşmuş ancak menajerinin istediği kurul fiyatı nedeniyle görüşmeler tıkanmıştı.

Cagliari ile 4.2 milyon Euro bonservis karşılığında uyuşan Galatasaray'da Atletik AŞ başkan vekili Erden Timur, oyuncunun menajerinin 700 bin Euro kurul yerine 2.6 milyon Euro istemesi nedeniyle masada kalkmıştı.

Timur'un Pedro'nun menajerine; "Bu doğru ve etik değil. Kabul ediyorsanız daha evvel uyuştuğumuz sayıyı ödeyeceğiz" diyerek masadan kalktığı iddia edilmişti.

"JOAO PEDRO TRANSFERİNDE SÜREÇ DEVAM EDİYOR"

Joao Pedro transferinde sürecin devam ettiğini söyleyen Cenk Ergün, şu açıklamaları yapmıştı:

"Devam eden bir süreç var. Borsaya da sarih bir kulüp olduğumuzdan dolayı, ikinci evreye geçildiği taktirde açıklanacak gidişatlardır. Ancak sürecin devam ettiğini size söyleyebilirim."