Son Dakika: Joao Pedro Fenerbahçe için İstanbul'a geliyor! 3 yıllık sözleşme ve maliyeti belli oldu...

Son Dakika: Joao Pedro Fenerbahçe için İstanbul'a geliyor! 3 yıllık sözleşme ve maliyeti belli oldu...

Fenerbahçe, Joao Pedro transferinde son düzeye geldi. Hafta sonu oyuncunun menajeri ve avukatıyla yaptığı görüşmeden pozitif yanıt alan sarı lacivertli takım, Brezilyalı oyuncuyu İstanbul'a çağırdı.

Yeni sezon evvelinde transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, ilk olarak Galatasaray'ın gündemine gelen deneyimli oyuncu Joao Pedro'da mutlu sona erişmek üzere.

Brezilyalı yıldızın transferi için kulübü Cagliari ile uyuşmaya varan sarı lacivertli takım, hafta sonu 30 yaşındaki futbolcunun menajeri ve avukatıyla İstanbul'da toplanmıştı. Pazar günü kontrat ayrıntılarının masaya yatırıldığı dorukta taraflar arasında uyuşmaya varıldığı belirtildi.

BUGÜN İSTANBUL'A GELİYOR

Sky Sports'un haberine göre Fenerbahçe, oyuncunun menajeriyle el sıkışmasının ardından Joao Pedro'yu İstanbul'a çağırdı. 30 yaşındaki futbolcunun bugün İstanbul'a geleceği ve sağlık hakimiyetlerinden geçeceği belirtildi.

3 SENELİK KONTRAT VE MALİ AYRINTILAR

Joao Pedro ile 3 senelik uyuşma sağlandığı ve toplamda Cagliari'ye 6,5 milyon Euro ödeneceği; oyuncuya ise üç senede 7,7 milyon Euro garanti fiyat verileceği öne sürülmüştü.

Brezilyalı oyuncu, geçen sezon 39 maça çıkıp, 13 gol, 4 asistle oynamıştı. Cagliari'nin küme düşmesi sonrasında yıldız ad ekipten parçalamak istiyordu.

"JOAO PEDRO'YA ZAFERLER DİLİYORUM"

Cagliari Teknik Direktörü Fabio Liverani, "Joao Pedro için görüşmeler devam ediyor, bunu inkar edemeyiz. Ona bundan sonrası için zaferler diliyorum." ifadelerini kullandı.

GALATASARAY NE ÖNERİ ETMİŞTİ?

Galatasaray, Joao Pedro'nun transferi için 2.2 milyon Euro senelik fiyat ve 4.2 milyon Euro bonservis kıymeti karşılığında ilke uyuşması sağlarken Fenerbahçe'nin daha yüksek olan öneriyi transferin seyrini değiştirdi.

GALATASARAY'A TRANSFERİNDE MENAJERİN İSTEĞİ KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Galatasaray, bir vakittir gündeminde olan Joao Pedro için oyuncu ve kulübü Cagliari ile uyuşmuş ancak menajerinin istediği komite fiyatı nedeniyle görüşmeler tıkanmıştı.

Cagliari ile 4.2 milyon Euro bonservis karşılığında uyuşan Galatasaray'da Atletik AŞ başkan vekili Erden Timur, oyuncunun menajerinin 700 bin Euro komite yerine 2.6 milyon Euro istemesi nedeniyle masada kalkmıştı.

Timur'un Pedro'nun menajerine; "Bu doğru ve etik değil. Kabul ediyorsanız daha evvel uyuştuğumuz sayıyı ödeyeceğiz" diyerek masadan kalktığı iddia edilmişti.