Son dakika: Jorge Jesus'ta flaş 'Brezilya' gelişmesi! 'Fenerbahçe ile anlaştı' derken...

Son dakika: Jorge Jesus'ta flaş 'Brezilya' gelişmesi! 'Fenerbahçe ile anlaştı' derken...

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olacağı istikametinde haberler çokça çıkmaya başlayan Jorge Jesus için sürpriz bir büyüme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Brezilya'da olan ve ülkesine dönen tecrübeli

Vitor Pereira sonrası İsmail Kartal ile büyük bir çıkış tutan ve Süper Lig'i 2. sırada tamamlamaya çok yakın olan Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünün kim olacağı mevzusunda sıcak büyümeler yaşanmaya devam ediyor.

Portekiz'de yayın yapan televizyon kanalı CMTV, dünkü haberinde Jorge Jesus'un Fenerbahçe'nin yeni öğretmeni olacağını duyurmuştu. Başkan Ali Koç da tecrübeli teknik adamla son bir görüşme yapmak için Portekiz'e gitmişti.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞARTI"

Portekizli gazeteci Pedro Sepulveda ise Jorge Jesus'un Fenerbahçe'ye koşullu 'Evet' dediğini belirtip, Sarı-lacivertli ekibin Şampiyonlar Ligi'ne katılım hakkı elde etmesi halinde ekibin başına geçmeyi kabul ettiğini söylemişti.

BREZİLYA ULUSAL EKİBİ İDDİASI

Fenerbahçe ile görüşen Jorge Jesus'un adı bugün Brezilya Ulusal Ekibi için geçmeye başladı. 2022 Dünya Kupası'nın ardından Tite ile yollarını ayıracak olan Brezilya'nın Jorge Jesus'u ekibin başına getirmek istediği belirtildi.

JORGE JESUS: "BREZİLYA YALANLANMAZ"

Brezilya'da yayın yapan SporTV'de "Bem, Amigos!" adlı programa Brezilya Ulusal Ekibi'ndan gelebilecek bir öneriyle alakalı konuşan Jesus; "Bu rastgele bir teknik adam için geri çevrilemez bir öneri olur. Dünyada hiçbir teknik direktör Brezilya Ulusal Ekibi'ndan gelecek öneriyi geri çeviremez. Bu ben ve kariyerim için harika bir onur olur. Brezilyalı futbolcular dünyanın en iyi oyuncuları." laflarını kullandı.

"EVERTON'DAN ÖNERİ ALDIM"

Jorge Jesus aynı programda Benfica'dan parçaladıktan sonra İngiltere dahil dünyanın muhtelif ülkelerindeki büyük kulüplerden öneri aldığını da söyledi.

"Benfica'dan parçaladıktan sonra dünyanın değişik ülkelerindeki büyük ekiplerden öneri aldım. Portekiz'den tanıdığım Andre Gomes'in ekibi Everton benimle ciddi biçimde ilgilendi ama öneri ilgime sürüklemedi zira ben maç değil kupalar kazanmaya alışmış bir teknik adamım. İçinde bulunmak istediğim proje, kupa kazanmaya odaklı olmalı."

"FLAMENGO'NUN 20 MAYIS'A KADAR KARAR VERMESİ GEREK"

Jorge Jesus, daha evvel yaptığı açıklamada Brezilya'dayken Flamengo ile görüştüğünü söylemişti.

"Flamengo'ya geri dönmek ister misin?" suali üzerine Jorge Jesus; "Elbette dönmek isterim ancak her şey bana bağlı değil. 20 Mayıs'a kadar Flamengo'yu beklerim. Sonrasında yaşamımla alakalı bir karar vermek gerekecek." dedi.

"FENERBAHÇE DIŞINDAKİ ÖNERİLERİ YALANLADIM"

67 yaşındaki Portekizli çalıştırıcı, aynı görüşmede Fenerbahçe dışındaki tam önerileri yalanladığını da söyledi.

"Fenerbahçe dışında Atletico Mineiro, Corinthians ve Fluminense'den öneri aldım. Fenerbahçe dışındaki önerileri basıt bir sebepten dolayı yalanladım. Brezilya'da yalnızca Flamengo'da çalışırım. Benfica'dan sonra Sporting'i çalıştırırken acı sürüklemiştim."