Son Dakika: Jorge Jesus'tan 30 milyon Euro'luk talep! Fenerbahçe'ye gelirse...

Son Dakika: Jorge Jesus'tan 30 milyon Euro'luk talep! Fenerbahçe'ye gelirse...

Jorge Jesus'un destekçi alıştırmanları Fenerbahçe’nin yalnızca maçlarını değil, idmanlarını dahi yakın takipte. Scout takımı Şampiyonlar Ligi’ni düşünerek Güney Amerika pazarında kabiliyetli oyuncu bulgusuna

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus ile ikinci kere surat surata görüşmesini de hakikatleştirdi. Pozitif geçen buluşmanın ardından Portekizli çalıştırıcının, 30 milyon Euro transfer bütçesi istediği iddia edildi.

Resmi olarak imzalar atılmadı ama 67 yaşındaki öğretmenin takımı Fenerbahçe'yi takibe aldı ve dersini çalışmaya başladı. İşte 26 Nisan'daki ilk görüşmenin ardından bugüne tek tek yaşananlar:

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus ile ilk görüşmeyi yapmak için Nisan ayının sonunda Portekiz'e uçtu. Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa'nın da katıldığı yemekte deneyimli teknik adama net 5 milyon Euro öneri edildi.

Son Dakika: Jorge Jesustan 30 milyon Euroluk talep Fenerbahçeye gelirse...

10 MİLYON EURO İSTEDİ

Jorge Jesus o görüşmede dayanakçılarıyla beraber toplamda 10 milyon Euro istedi. Aradaki fark 5 milyon Euro'ydu. Ali Koç, projelerini ve ekiple alakalı dosyasını sunarak bir sonraki görüşme için laf aldı.

Jorge Jesus, Brezilya'ya tatile gitti… Burada yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'den öneri aldığını ve pozitif baktığını dile getirdi. 10 Mayıs'ta Ali Koç ile Jorge Jesus arasındaki ikinci surat surata görüşme hakikatleşti. Koç, 5 milyon Euro olan önerisini 6 milyon Euro'ya yükseltti.

Son olarak çalıştığı Benfica kulübündeki ücreti 8 milyon Euro olan Jesus, 10 milyon Euro arzından dayanakçılarıyla beraber toplamda 7 milyon Euro seviyesine düştü ancak 30 milyon Euro transfer bütçesi istediğini vurguladı.

Şampiyonlar Ligi'ne çok önemseyen ve bu sebeple Fenerbahçe'nin lig ikinciliğini sağlama bağlamasını bekleyen Portekizli çalıştırıcının scout takımı, özellikle Brezilya ve Arjantin'den kabiliyetli oyuncu arayışlarına başladı.

Fenerbahçe'nin Karagümrük maçında alacağı netice Jesus'un transferi için ehemmiyetli. Bu karşılaşma sonrası Konyaspor ile aradaki puan farkı korunursa, Jesus'un transferi için bir mani kalmayacak. Portekizli öğretmenin avukatı ve menajerinin İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Burada son ayrıntılar netleştirilecek ve imza tarihi resmi olarak açıklanacak.