Son Dakika: Juan Soto 440 milyon doları elinin tersiyle itti!

Son Dakika: Juan Soto 440 milyon doları elinin tersiyle itti!

MLB ekiplerinden Washington Nationals'ın deplasman oyuncusu Juan Soto, 440 milyon dolarlık yeni sözleşme önerisini yalanladı.

Amerikan Beyzbol Ligi MLB ekiplerinden Washington Nationals'ta forma giyen Juan Soto, ekibin sunduğu yeni kontratı kabul etmedi.

NTV Spor'un Athletic'e sabrettirdiği haberde, Soto'nun ekipten bölmek istediği ve daha iyi bir sözleşme bulabileceğini düşündüğü için sözleşme önerisine sıcak bakmadığı belirtildi.

Nationals'ın 23 yaşındaki oyuncuya 15 sene için 440 milyon dolar öneri ettiği kaydolundu.

TARİHE GEÇEBİLİR

Haberde, Juan Soto'nun 2025'te hür kalacağı ve yeni imza atacağı kontratla beraber lig tarihinin en çok kazanan oyuncusu olabileceği ifade edildi.

Washington Nationals'ın önerisini kabul etmesi halinde de lig tarihinin en çok kazanan oyuncusu olacak Soto'nun, 2025'te hür kalarak 500 milyon dolardan fazla bir sözleşme bulabileceği aktarıldı.

Los Angeles Angeles'ın deplasman oyuncusu Mike Trout, 2019'da 12 sene için 426.5 milyon dolarlık kontratıyla lig rekorunu kırmıştı.

Nationals'la 1 defa World Series kazanan Soto, 0.405'le ligde bu sezon en iyi vuruş ortalamasına sahip 5. oyuncu konumunda yer alıyor.