Son dakika... 'Kaşıkçı Elması kayboldu' iddialarına Milli Saraylar'dan yalanlama

Son dakika... 'Kaşıkçı Elması kayboldu' iddialarına Milli Saraylar'dan yalanlama

Kaşıkçı Elması'nın kaybolduğu iddialarına Ulusal Saraylar'ın sosyal medya hesabından yanıt geldi. Yapılan paylaşımda "Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu veya değiştirildiği ile alakalı hakikat dışı iddialar,

Ulusal Saraylar'ın sosyal medya hesabından Kaşıkçı Elması'nın kaybolduğu iddialarına cevap verildi. Ulusal Saraylar'dan yapılan açıklamada "Tarihî elmasların en büyüğü ve en tanınmışı olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Epilepsiyi’nda silah koleksiyonunun yer aldığı Dış Hazine Kısmı’nde sergilenmektedir" denildi.

Son dakika... Kaşıkçı Elması kayboldu iddialarına Milli Saraylardan yalanlama

"KASITLI VE KAMUOYUNU YANILTMAYA MÜTEVECCİH TEŞEBBÜSLERDİR"

Paylaşımda "Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu veya değiştirildiği ile alakalı hakikat dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya müteveccih kasıtlı ve kamuoyunu yanıltmaya müteveccih teşebbüslerdir" ifadelerine yer verildi.

"MEŞRU YOLLARA MÜRACAAT ETİLECEKTİR

Ulusal Saraylar'ın açıklaması "Başkanlığımızın her türlü bağlantı ve bilgi sunma kanalları kamuoyuna sarihtir. Gerek medyada gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve hakikat dışı iddialarla alakalı meşru yollara müracaat etilecektir" ifadeleriyle sonlandı.

 

Tarihî elmasların en büyüğü ve en tanınmışı olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Epilepsiyi’nda silah koleksiyonunun yer aldığı Dış Hazine Kısmı’nde sergilenmektedir.
+++ pic.twitter.com/q5t5iKU5hH

— Ulusal Saraylar @ulusalsaraylar May 12, 2022