Son dakika... Kâbusun yeni adını açıkladılar: Kappa varyantı! İşte belirtileri

Son dakika... Kâbusun yeni adını açıkladılar: Kappa varyantı! İşte belirtileri

Son yarıyılda Delta ve Delta Plus varyantları ile boğuşan Hindistan'da yeni bir varyant cinsi daha görüldü. Bilim insanları 'Kappa' ismi verilen varyant ile alakalı çok konuşulacak açıklamalara…

2 yıldır korobavirüs Kovid-19 ile gayret eden dünya son yarıyılda varyantlar ile boğuşuyor.

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülen virüs dünya genelinde 4 milyondan fazla insanın canına mülk olurken, varyantlar 'başa mı dönüyoruz' fobisini birliktesi getiriyor.

Son yarıyılda ismini dinlemeye alıştığımız Delta, Delta Plus ve Lambda'dan sonra şimdi de Kappa varyantı bilim dünyasının gündeminde.

Son dakika... Yüz binlerce koronavirüs hastası için ezber bozan karar... Aşıda yeni dönemSon dakika... Yüz binlerce koronavirüs hastası için ezber bozan karar... Aşıda yeni yarıyıl

Çünkü son yarıyılda Delta ve Delta Plus varyantları ile boğuşan Hindistan'da yeni bir varyant cinsi daha görüldü.

Ülke medyasında yer alan haberlere göre, Uttar Pradesh'te bir hastada Kappa varyantı tespit edildi. Hekimlerin ismi açıklanmayan 66 yaşındaki hastayı tüm müdahalelere karşın kurtaramadığı açıklandı.

Times of India'da yer alan habere göre, Kappa da Delta Plus gibi 'kaygı verici varyant' olarak bülten edildi.

Son dakika... Kâbusun yeni adını açıkladılar: Kappa varyantı İşte belirtileri

Ülkedeki hekimler Kappa varyantının çok kısa vakitte yüksek ateş ve soluk alma güçlüğüne neden olduğunun altını çizdi.

Ancak bazı bilim insanları Kappa hakkında bu kadar net konuşmak için hala erken olduğu görüşünde.

Son dakika: Delta kâbusu sürüyor... Hangi aşı Delta varyantından ne kadar koruyor İşte sonuçlarSon dakika: Delta kâbusu sürüyor... Hangi aşı Delta varyantından ne kadar gözetiyor? İşte neticeler

VİRÜSTEN EN ÇOK ETKİLENEN 2. ÜLKE

Öte yandan Hindistan'da Kovid-19 salgınında hasta rakamındaki düşüş sürüyor. Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 37 bin 154 yeni hadise tespit edildi, 724 birey can verdi, 39 bin 649 hasta iyileşti.

Rehabilitasyonu süren hasta rakamı 450 bin 899 olarak kaydolundu. İyileşenlerin rakamı 59 gündür günlük bazda yeni hadise rakamını aşarken salgının sağlık sistemine getirdiği yükün kısmen gevşediği kollanıyor.

Toplam 30 milyon 14 bin 713 bireyin sıhhatine kavuştuğu ülkede, iyileşme oranı yüzde 97,2 olarak kaydolundu.

Toplam hadise rakamı 30 milyon 874 bin 376'ya, virüse bağlı can kaybı rakamı 408 bin 764'e çıktı.

Hindistan Amerika Birleşik Devletlerinin ardından en çok hadise ve en çok vefat rakamına konut sahipliği yapan ülke konumunda.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor