Son dakika: Kim Min-Jae kazandırdığı parayla Fenerbahçe'yi ihya etti! Yerine stopere Jason Denayer ya da Alexandre Penetra...

Son dakika: Kim Min-Jae kazandırdığı parayla Fenerbahçe'yi ihya etti! Yerine stopere Jason Denayer ya da Alexandre Penetra...

Güney Koreli stoper, Türk futbol tarihinin en zaferli transferlerinden biri oldu. 2021 Ağustos’unda 3 milyon Euro’ya Beijing Guoan’dan alınan Kim, 19.5 milyon Euro’ya Rennes’e satılırken, mali açıdan

Fenerbahçe’de Jose Sosa, Berke Özer, Ozan Tufan ve Mesut Özil’in ardından Kim Min-Jae ile de yollar ufalıyor.. 2021 Ağustos’unda 3 milyon Euro’ya Çin’in Beijing Guoan ekibinden transfer edilen Güney Koreli stoper, 19.5 milyon Euro’ya Fransız takımı Rennes’e transfer oldu. Daha Önceki teknik direktör Vitor Pereira’nın nasihatiyle alınan Kim Min-Jae, böylece 1 seneden daha kısa müddette Fenerbahçe’ye 6 kattan fazla para kazandırdı.

TRANSFERLERİN PARASINI FAZLASIYLA KARŞILADI

Türk futbol tarihinin en pahalı ihracatları arasına giren Kim’in satışından gelecek para, yapacağı transferler için mali kaynak arayışında olan sarı lacivertli kulübe bütün anlamıyla ilaç oldu. Bu yaz kadrosuna kattığı futbolcuların bonservislerine toplam 8 milyon 750 bin Euro Lincoln Henrique 3.5 milyon Euro, Willian Arao 3 milyon Euro, Emre Mor 2 milyon Euro, Tiago Çukur 250 bin Euro Fenerbahçe, bu sayının 2 katından aşırısını Kim’in satışından elde etti.

ALİ KOÇ YARIYILINDA 96 MİLYON EURO

Fenerbahçe’de kaldığı müddette savunmanın bırakılmaz adı olan Kim Min-Jae, oynadığı 39 resmi maçın 38’inde ilk 11’de sahaya çıktı. Vitor Pereira yarıyılında 3’lü korunmada tutarlı bir biçimde misyon yapan Güney Koreli stoper, Portekizli öğretmenin yerine gelen İsmail Kartal’ın 4’lü sisteminde de aynı galibiyeti yineledi. Başkanlıkta 4. senesini dolduran Ali Koç yarıyılında Fenerbahçe’nin futbolcu satışından kazandığı para 77.25 milyon Euro'ydu. Kim'in satışının resmileşmesiyle beraber bu sayı 96 milyon euroyu aşacak.

Son dakika: Kim Min-Jae kazandırdığı parayla Fenerbahçeyi ihya etti Yerine stopere Jason Denayer ya da Alexandre Penetra...

KiM’iN YERiNE STOPERE ESKi GALATASARAYLI DENAYER VEYAHUT PENETRA

Reyin tasarısında kilit rol oynayan Kim Min-Jae’nin boşluğunu dolduracak bir savunma oyuncusu arayan sarı lacivertli idarenin ilk niyetleri Jason Denayer ile Alexandre Penetra.

Kim Min-Jae’nin Rennes’e satışı her ne kadar ciddi bir transfer galibiyeti olsa da, Güney Koreli stoperin boşluğunun dolup dolmayacağı bir sual işareti. Çünkü Kim, teknik direktör Jorge Jesus’un reyin tasarısında ehemmiyetli bir yer yakalıyordu.

Transfer görüşmeleri sebebiyle izin aldığı son 2 idman hariç tüm idmanlara katılan 25 yaşındaki stoper, hazırlık maçlarının tamamında forma giydi. Kim’in ayrılığının ardından, 20 Temmuz’da Dinamo Kiev ile oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi üzüntüye karşılaşmasında savunma göbeğinin Serdar Aziz-Attila Szalai ikilisinden oluşması bekleniyor.

PENETRA 20 YAŞINDA

Marcel Tisserand, Steven Caulker ve Mauricio Lemos da UEFA listesine alınmadığı için yeni bir stoper transferi gündeme geldi. Gündemdeki adlar; bonservisi elinde olan daha önceki Galatasaraylı Jason Denayer ve Portekiz’in Famalicao ekibinin 20 yaşındaki stoperi Alexandre Penetra.