Son dakika: Kim Min-Jae transferinde işler karıştı! Rennes'in ardından iki kulüp daha devreye girdi...

Son dakika: Kim Min-Jae transferinde işler karıştı! Rennes'in ardından iki kulüp daha devreye girdi...

Uzun zamandır Fenerbahçe ile Kim Min-Jae için pazarlıklarını sürdüren Rennes'in, Napoli ve Premier Lig'den bir kulübün devreye girmesiyle başka bir oyuncuya yöneldiği iddia edildi.

Geçen sezonun başında Çin takımı Beijing Guoan'dan alınan ve kısa zamanda Fenerbahçe 'nin en ehemmiyetli oyuncularından biri haline gelen Kim Min-Jae'nin, Rennes'e gideceği bilinmişti.

Geçen sene Pereira'nın isteği üzerine Çin takımı Beijing Guoan'dan alınan ve kısa zamanda Fenerbahçe'nin en ehemmiyetli oyuncularında olan Kim Min-Jae, transferin de gözde oyuncularından olmuştu.

TRANSFERİN AÇIKLAMASI BEKLENİYORDU

Bir Hayli kulübün transfer listesinde yer alan Güney Koreli korunmacı için fesih değerini ödemeyi kabul eden Rennes Kulübü, Fenerbahçeli yönetçilerle İstanbul'da bir araya kazançken transferin kısa zamanda açıklanması bekleniyordu.

Rennes ile Fenerbahçe'nin Kim Min-Jae mevzusunda büyük evre kaydolduğu bilinirken Fransız medyasından gelen habere göre transferde işler karıştı.

DAHA CAZİP BİR ÖNERİYLE ÖNE GEÇTİLER

L'Equipe'in aktardığı habere göre, Napoli ve bir Premier Lig takımının Kim Min-Jae için yine devreye girmesi ve İtalyan kulübünün daha cazip bir öneriyle gelmesiyle Rennes başka adlara yönelme kararı aldı.

Güney Koreli korunmacı için  Napoli ve Rennes'in 20 milyon Euro bonservis öneri ettiği ancak İtalyan takımının bu fiyatı iki taksitte ödeme teklifinin sarı lacivertli kulübe daha cazip geldiği kaydolundu.

Yeniden haberde Kim Min-Jae için Napoli ve Rennes'in yanı gizeme Premier Lig'den bir kulübün de devreye girdiği belirtildi. 

KIEV KADROSUNA ALINMADI

Sarı lacivertlilerin Dinamo Kiev ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön üzüntüye maçlarının kadrosuna yazılmayan Kim Min-Jae'nin kısa zaman içersinde Rennes'e imza atması bekleniyor.

GEÇEN SEZON 40 MAÇTA GÖREV ALDI

Kim Min-Jae, Fenerbahçe formasıyla bu sezon Süper Lig, Avrupa ve Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 40 maça çıktı ve 1 gol kaydoldu.

JORGE JESUS GİTMESİNİ İSTEMİYORDU

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Jorge Jesus'un bölmesini istemediği Güney Koreli korunmacının 2025 senesine kadar kontratı bulunuyordu.