Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

MİT ve Türk Silahlı Güçlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın kuzeyindeki harekâtıyla Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan KCK'nın güya yürütme konseyi azası Sinan Mirhan kod isimli…

Güvenlik kaynaklarından alınan son dakika bilgisine göre, teşkilatın güya en üst idare mekanizması "KCK Yürütme Konseyi" ve silahlı kanadın yönlendirildiği HPG konsey azası olan Dalokay Şanlı'nın Avrupa'daki faaliyetleri uzun müddettir MİT tarafından takibe alındı.

MİT, Şanlı'nın silahlı faaliyetleri yönlendirmek üzere Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine geçtiğini tespit ederek çalışma başlattı.

MİT'in sahadaki casusları aracıyla Şanlı'nın Türkiye'nin megakentlerinde canlı bomba ve stratejik kuruluşlara müteveccih baltalama eylemleri tasarladığı istihbaratı alması üzerine işlem için karar verildi.

Şanlı, teşkilat üyeleriyle buluşma yapmaya gittiğinin tespit edilmesi üzerine, sivillerden uzaklaştıktan sonra asıllaştırılan işlemde tesirsiz hale getirildi.

Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKKlı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

TERÖR ÖRGÜTÜNE YUNANİSTAN'DAN KATILDI

Sinan Mirhan kod isimli Dalokay Şanlı'nın teşkilata 1999 senesinde Yunanistan'dan katıldığı tespit edildi.

Şanlı'nın Türkiye'de reelleştirilmesi tasarlanan baltalama, suikast ve fedai cinsi eylemlerde yer alacak terör örgütü üyelerinin yetiştirildiği, eylem direktiflerinin verildiği Apollo Yüksekokulları idaresinde de yer aldığı tanımlandı.

Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKKlı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

Teşkilatın istihbarat yapılanmasının öne çıkan idareyicileri arasında yer alan Şanlı'nın PKK/KCK güdümünde fazla sol terör örgütlerinin katılımıyla oluşturulan Ulusların Birleşik Devrim Hareketi HBDH içindeki silahlı teşkilatlarla beraber Türkiye metropollerine müteveccih tasarlanan eylemlerin organizatörü olduğu da bilindi.

Türkiye'de yaz aylarında hakikatleşen orman yangınlarıyla gündeme gelen "ateşin çocukları" isimli yaradılışın eylemlerini yönlendiren mesul seviyedeki teşkilat üyeyi olduğu tanımlanan teröristin, KCK güya yürütme konseyinin en genç azalarından biri olarak Almanya ve Belçika mesullüğü gibi vazifelerin yanı gizeme, KCK Avrupa Meclisi Yürütme Heyeti Azalığı, KCK Avrupa Yürütmesi Lafçılığı ve KCK Avrupa Mali Mesullüğü gibi teşkilatın yurt dışı ayağındaki en kritik vazifeleri üstlendiği belirtildi.

Fransa'daki mülk varlıkları Avrupa Birliği yaptırımları kapsamında dondurulan Şanlı'nın 2016 senesinde Irak'a geçtikten sonra teşkilatın silahlı kanadında süratle yükseldiği bildirildi.

Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKKlı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi