Son dakika... Konya, Tunceli ve Çanakkale'de okullara kar tatili

Son dakika... Konya, Tunceli ve Çanakkale'de okullara kar tatili

Konya'da yoğun kar yağışı sebebiyle kentin güneyindeki Seydişehir, Derebucak ve Hüyük ilçelerinde mekteplerde surat surata eğitime bugün 1 gün ara verildi. Çanakkale şehir genelinde ve Tunceli'nin Ovacık

KONYA

Konya kent merkezinde yağmur tesirli olurken, Toros Dağları eteklerindeki Seydişehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerinde ise kar yağdı. Kar kalınlığı ilçe merkezlerinde 30, yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye erişti.

Kar yağışı sebebiyle Seydişehir, Hüyük ve Derebucak ilçeleri ile Selçuklu ilçesinin Tepekent ve Başarakavak semtlerinde surat surat surata eğitime bugün ara verildi. Hamile ve manili kamu müesseseyi çalışanları da bugün yönetimsel izinli sayılacak.

Konya'yı Antalya'ya bağlayan kara yolunun Alacabel mevkisinde ise erişim kar yağışı sebebiyle eforlukla sağlanıyor. Polis de zincirsiz ve kar lastiksiz taşıtların geçişine izin vermiyor. Belediye ve karayolları takımları kar arınma çalışmalarına sürdürürken, bazı bölgelerde ise elektrik hattı kablolarının kopması neticeyi elektrik kesintilerini yaşandı.

ÇANAKKALE

Çanakkale’de bugün beklenen kar yağışı ve negatif hava koşulları sebebiyle surat surata eğitime 1 gün ara verildi.

Mevzuyla alakalı Çanakkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “Negatif hava koşulları ve beklenen kar yağışı nedeniyle 12 Ocak 2022 Çarşamba günü, şehrimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yeniden şehir genelinde köy mekteplerimizde de bu mekteplerde görev yapan hocalarımızın bir hayliyi şehir ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu mekteplere gidip geldikleri ve talebelerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla ulaştıkları için yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Bu kapsamdaki talebelerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan koşullara göre ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün şehir genelinde kronik hastalığı bulunan personeller, hamile personeller ile manili personeller 1 gün yönetimsel izinli sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi.

TUNCELİ

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi.
Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve negatif hava şartları sebebiyle Ovacık ilçesinde eğitim öğretime 1 gün vakit ile ara verildiği, manili ve hamile kamu personelinin de aynı gün yönetimsel izinli sayılacağı kaydolundu.