Son dakika: Koronavirüs aşısı olmayanlara PCR testi şartı kaldırıldı!

Son dakika: Koronavirüs aşısı olmayanlara PCR testi şartı kaldırıldı!

Son dakika haberine göre toplu aktiflik, seyahat, kamu ve özel işyerleri ile mekteplerde aşısız ve aşı süreci bitirilmemiş şahıslar için getirilen olumsuz PCR testi gerekliliği kaldırıldı. 81 şehir valiliğine

Son dakika haberine göre koronavirüs aşısı olmayan şahıslara getirilen PCR testi gerekliliği kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı, 81 şehir valiliğine koronavirüs salgınının son yarıyıldaki seyri ve cemiyet sıhhatine tesiriyle alakalı olarak yazı gönderdi.

81 ŞEHİR VALİLİĞİNE YAZI SEVK EDİLDİ

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sağlık Bakanlığı'nın değerlendirdiği yazıda aşısız bireylerin PCR testi gerekliliği bilgisi paylaşıldı. 81 şehir valiliğine kararla alakalı yazı sevk edildi.

Genelgede, "Koronavirüs Bilim Heyetinin önerileri çerçevesinde Sağlık Bakanlığının değerlendirmelerini kapsayan yazıda; Aşısız veya aşı sürecini bitirmeyen ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş şahıslardan, uçak, otobüs, tren veya öbür toplu erişim vasıtalarıyla reelleştirecekleri şehirler arası seyahatlerden evvel, konser, sinema ve tiyatro gibi aktifliklere katılmadan evvel, Ulusal Eğitim Bakanlığı mekteplerinde görev yapan personele hoca, servis sürücüyü, paklik personeli vb., tüm kamu ve özel iş yerlerinde çalışanlara, kamu ve özel müesseseler tarafından tertip edilen talebe kamplarına katılacak şahıslara, PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir" denildi.

Türk Hava Yolları'DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi mevzuya ait bülteni Twitter'dan yaptı. Ekşi, "Yetkili makamlarımızın aldığı karar istikametinde tüm yolcularımızdan İÇ HAT uçuşlarında PCR TEST gerekliliği kaldırılmıştır. HES kodunu takdim yeterli olacaktır" dedi.

Gözden Kaçmasınİç hat uçuşlarında PCR testi zorunluluğu kalktıİç hat uçuşlarında PCR testi gerekliliği kalktıHaberi Görüntüle