Son dakika... Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Bakan Koca açıklama yapacak

Son dakika... Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Bakan Koca açıklama yapacak

Son dakika haberine göre Koronavirüs Bilim Heyeti bugün saat 18:00’de video konferans usulüyle bir araya gelecek. Buluşmanın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 19.30'da açıklama yapacak.

Koronavirüs Bilim Heyeti saat 18:00’de video konferans usulüyle bir araya gelecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, buluşmanın ardından saat 19:30’da YouTube üzerinden canlı açıklama yapacak.

: İlginize Sürükleyebilir Çok güçlü geliyor... Sarı alarm! Risk radara böyle yansıdıHangi şehirler mübalağa etti? Böyle giderse talebeler mekteplerini donduracak! Aşıda vahim reyin... Aylar sonra ortaya çıktı!

KORONAVİRÜSTE SON 24 SAAT

Sağlık Bakanlığınca paylaşılan Günlük Koronavirüs Tablosu'na göre, Türkiye'de son 24 saatte 334 bin 535 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 802 şahsın testi pozitif çıktı, 276 şahıs yaşamını kaybetti, iyileşenlerin rakamı ise 29 bin 191 oldu.

Kovid-19'la gayret kapsamında bugüne kadar uygulanan birinci doz aşı rakamı 52 milyon 4 bin 828, ikinci doz aşı rakamı 40 milyon 955 bin 954 oldu. Üçüncü dozla beraber yapılan aşı rakamı 23.10 haysiyetiyle 103 milyon 66 bin 533'e yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranı azami 10 şehir sırasıyla Muğla, Kilis, Tekirdağ, Yalova, Edirne, Çanakkale, Amasya, Aydın, Antalya ve Balıkesir olarak açıklandı.

En az bir doz aşı yapılanların oranı en düşük şehirler ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Elazığ olarak sıralandı.

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaşamını kaybedenlerin rakamının 276 olduğuna dikkati sürükleyerek, "Aşıda ve ihtiyatlarda birlik ve beraberliği sağlarsak kısa vakitte hadise rakamları, ardından da can kayıpları süratle düşer. Salgına karşı galibiyetin koşulu birlik ve karardır." ifadelerini kullandı.