Son dakika... Kripto paralarda neler oluyor? İşte Dogecoin'i yükselten sebep

Son dakika... Kripto paralarda neler oluyor? İşte Dogecoin'i yükselten sebep

Kripto para piyasalarında yukarıya doğrultulu hareketler ayılar tarafını yasaklanıyor. Dogecoin tarafında ise yeniden Tesla kaynaklı yükseliş görülmeye başlandı. Shiba Inu de Dogecoin'i takip ediyor.

Kripto para piyasalarında balanslı maliyet hareketleri zorlaşmaya başladı. Küresel enflasyon, merkez bankalarının hücumları, altın maliyetleri, menetmeler, Kazakistan'daki iç karmaşıklık, enerji maliyetlerinin yükselmesi, regülasyon adımlarının süratlenmesi gibi etmenler kripto paralara güç günler yaşatıyor.

Lider kripto para üniteyi Bitcoin Kasım ayında gördüğü 69 bin dolar seviyesinden 40 bin dolara kadar geriledi. Yüzde 40'ın üzerinde tarihi doruğundan uzaklaşan Bitcoin geçtiğimiz günlerde yükseliş hareketi yapma mücadelesi içine girse de bunda zaferli olamadı. Her yükselişte ayıların kâr satışıyla karşılaşan Bitcoin yine 42 bin dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin'in dominansı da yeniden kayba yöneldi ve yüzde 40'ın altına düştü.

Gözden KaçmasınBakan Nebatiden önemli enflasyon yorumu KDV düzenlemesi neler getirecekBakan Nebati'den ehemmiyetli enflasyon yorumu! Katma Değer Vergisi tertip etmesi neler getirecek?Haberi Görüntüle

Bitcoin güne 42 bin 739 dolar seviyesinden başladı. Gün içinde en düşük 42 bin 370 dolar, azami de 42 bin 883 dolar seviyesini gördü. Saat 09:49 haysiyetiyle 42 bin 800 dolar seviyesinden akdikeni buluyor.

Son dakika... Kripto paralarda neler oluyor İşte Dogecoini yükselten sebep

Ethereum da efor kaybını sürdürüyor. Kasım ayında 5 bin dolara yanaşan Ethereum uzun zamandır 3200-3500 dolar bandını dolaşıyor. Güne 3263 dolardan başlayan Ethereum gün içinde en düşük 3225 dolar, azami de 3314 dolar seviyesini gördü. Saat 09:49 haysiyetiyle 3300 dolardan akdikeni buluyor.

BITCOIN MADENCİLİĞİ PROJESİNE BAŞLANDI

Twitter'ın kurucusu olan Jack Dorsey, sarih Bitcoin madenciliği sistemi projesine resmen başladıklarını duyurdu. Bu büyüme de Bitcoin'de yükseliş hareketine neden olmadı.

Gözden KaçmasınErmenistan ile yeni başlangıçErmenistan ile yeni başlangıçHaberi Görüntüle

DOGECOIN VE SHIBA INU HAREKETLENDİ

Şaka olarak ortaya çıkan sonrasında finansal bedele erişen Dogecoin ve Shiba Inu'de hareketlilik görülüyor. Dogecoin ile bazı Tesla mahsullerinin satışının yapılacağını geçtiğimiz ay açıklayan milyarder iş adamı Elon Musk'ın firmayı Tesla'nın bu operasyon için testler başladığı istikametinde haberler gelmeye başladı. Bu büyümeyi sabah attığı tweetle Musk doğruladı. Musk, Tesla mahsullerinin Dogecoin ile alınabileceğini duyurdu.

Tesla merch buyable with Dogecoin

— Elon Musk @elonmusk January 14, 2022


Bu büyüme ışığında Dogecoin yüzde 20'ye yakın primli izliyor. Saat 09:49 haysiyetiyle Dogecoin yüzde 20 oranında primle 0.1975 dolardan, Shiba Inu ise yüzde 9 oranında primle 0.00003221 dolar seviyesinden akdikeni buluyor.

PİYASALARDA GLMR RÜZGARI

Kripto para piyasalarının popülerleri arasında devasa yükseliş asıllaştıran GLMR yerleşti. Yüzde 16 binden fazla yükselen GLMR bugün de top 10 listesinin ilk sırasında bulunuyor.

Gözden KaçmasınEkonomide kullanılan hayvan sembolleri ne anlama geliyorEkonomide kullanılan hayvan simgeleri ne anlama geliyor?Haberi Görüntüle

EN ÇOK YÜKSELENLER

Güçlü yükseliş sağlayanlar yeniden altcoinler oldu. Son günlerin popüler altcoini GLMR yüzde 49 oranında primle 13 dolar, ANY yüzde 24 yükselişle 31.78 dolar, CREAM yüzde 22 yükselişle 74.7 dolar, SCRT yüzde 21 yükselişle 8 dolar seviyesinde operasyon görüyor.

EN ÇOK DÜŞENLER

En çok düşenler listesini de altcoinler içeriyor. BNX yüzde 9 oranında düşüşle 33,7 dolar, VOXEL yüzde 7 oranında düşüşle 2,43 dolar, FIDA yüzde 7 oranında düşüşle 2,65 dolardan operasyon görüyor.

Gözden KaçmasınAltın fiyatlarında neler oluyor Fedin faiz artırma ihtimali fiyatlandı mıAltın maliyetlerinde neler oluyor? Fed'in faiz artırma olasılığı maliyetlendi mi?Haberi Görüntüle