Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları duyuracak

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları duyuracak

Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabine Toplantısı'nda başta surat surata eğitim, salgınla gayret, Afganistan’daki büyümeler ve muhacirlerin

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşma, saat 16.20'de başladı.

Kabine buluşmasında, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in surat surata eğitim ve mekteplerde yaşama geçirilen önlemler kapsamında bir sunum yapması tasarlanıyor. Eğitimin topallamaması için üniversitelerde alınan tedbirler de buluşmada gündeme gelecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da yurttaşların aşıya teşvik edilmesi ile alakalı yapılanlar hakkında bilgi vermesi ve TURKOVAC aşı çalışmasında gelinen son vaziyeti paylaşması bekleniyor.

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları duyuracak

: İlginize Sürükleyebilir Son emrini verdi! Bunu Taliban dahi beklemiyorduAmaç rehine pazarlığı mı? Günlerdir orada mahsur kaldılar!Lafları tepki sürüklemişti! CHP'den Tanju Özcan kararı

Buluşmanın bir değişik ehemmiyetli gündem maddesi Afganistan’daki büyümeler ile mümkün muhacir tehdidi olacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhacirlerin vaziyeti, kayıtlı ve dikkatsiz muhacirlerin ikâmet meselesiyle alakalı son bilgileri paylaşacak. Soylu’nun ayrıca hudut bölgelerinde bulunan şehirlerde alınan önlemleri de gündeme getirmesi bekleniyor. Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar da Afganistan’dan tahliyesi hakikatleştirilen personel bilgisini ve Kabil Havalimanı’nın işletilmesine ait çalışmalar hakkında ayrıntılı sunum yapacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Afganistan’da yürütülen diplomasi trafiğinin ayrıntılarını bakanlar kuruluda paylaşacak. Buluşmada alınacak kararları Erdoğan duyuracak.