Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı! Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı! Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Son dakika haberine göre kritik Kabine Buluşması başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Buluşması'nın ardından Kurban Bayramı tatilinin müddetini açıklayacak. Milyonlarca yurttaş, 'Kurban Bayramı…

Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşma, saat 17.10'da başladı.

Bakanlar Kuruluda Kurban Bayramı tatiliyle alakalı kararın çıkması bekleniyor. Klasikte iki haftada bir bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu, önümüzdeki haftaki Kurban Bayramı tatili sebebiyle bir hafta öne çekildi.

: İlginize Sürükleyebilir Duruşma başkanına tepki: Babası salondan çıkarıldı'Gençlerin kanı üzerinden ikbal devşirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz'Kritik Kabine Buluşması başladı! Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Erdoğan açıklayacak

TATİL ALTERNATİFLERİ

Perşembe gününe denk gelen ve resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü ile Kurban Bayramı tatilinin birleştirilmesi gidişatında Türkiye, 11 gün tatil yapmış olacak.

15 Temmuz’la bayram tatilinin birleştirilmemesi gidişatında Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak uygulanacak. Kurban Bayramı, 20 Temmuz Salı günü başlayıp 23 Temmuz Cuma günü sona erecek.

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı başladı Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Bayram tatilinin 11 gün olması için öncelikle resmi tatil olan 15 Temmuz Perşembe gününün arkasındaki 16 Temmuz tarihinin de kamu çalışanları için resmi tatil ya da yönetimsel izin olarak tanımlanması gerekecek.

Arife günü olan 19 Temmuz Pazartesi gününün de bütün gün tatil kapsamına alınması halinde, 15 Temmuz-25 Temmuz arası 11 gün tatil olarak bülten edilmiş olacak.

SIRADANLAŞMA SÜRECİ

Buluşmada sıradanlaşma yarıyılında koronavirüsle çabadaki son vaziyet, giderek artan aşılama rakamlarıyla yerli aşı çalışmaları da gündeme gelecek.

Bu çerçevede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bakanlar kuruluya son büyümeler hakkında bilgilendirme yapması bekleniyor. Buluşmada iç ve dış politik büyümelerin yanı gizeme ekonomideki son gidişatın da ele alınması bekleniyor. Bakanlar Kuruluda alınacak kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halka Sesleniş konuşmasında duyuracak.