Son dakika... KYK kredi borcu düzenlemesi için tüm gözler Kabine Toplantısı'nda

Son dakika... KYK kredi borcu düzenlemesi için tüm gözler Kabine Toplantısı'nda

Milyonlarca genç, KYK kredi borcu tertip etmesi için gözlerine Cumhurbaşkanlığı Kabine Buluşması'na çevirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kredilerin geri ödemesine ait çalışmaları yarınki kabine

Milyonlarca genç, KYK kredi borçları için yeni bir tertip etme bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu temenniye, "biz gençlerimizi faize de enflasyona da kurban etmeyiz" açıklamasıyla karşılık verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, mevzuyla alakalı kapsamlı bir çalışma yaptı. KYK kredi borçları ile alakalı Yurt İçi Üretici Maliyet Endeksi'nden kaynaklı faiz çoğalışları ayrıntılı bir biçimde ele alındı. 2022-2023 akademik seneyi Sonbahar yarıyılına yetişecek biçimde çalışma bitirildi.

TÜM GÖZLER YARINKİ KABİNE BULUŞMASI'NDA

KYK kredi borcunda faiz silinmesi veya ödemeleri basitleştirecek yeni bir yapılandırma temennisi için gözler yarın yapılacak olan kabine buluşmasına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu buluşmada KYK kredi tertip etmesinin ayrıntılarını açıklaması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKANLAR KURULUDA AÇIKLAYACAĞIZ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'da Saraçhane'de yaptığı konuşmada KYK faizlerine ait "Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. İlk Kabine buluşmamızda bu mevzuyla alakalı açıklamamızı yapacağız" demişti.

BAKAN KASAPOĞLU: MÜJDELERİ CUMHURBAŞKANIMIZ AÇIKLAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da CNN TÜRK yayınında "Biz hiçbir konjektöre talebelerimizi feda etmeyiz. Her şey hazır, Kabine buluşması sonrası gençlerimizle alakalı müjdeleri cumhurbaşkanımız açıklayacak. Gençlerimizi fırsatçılığın malzemesi haline getirmeyiz. Gençlerimizin ve ailelerin mutluluğu ehemmiyetli" demişti.