Son dakika: Mahkemeden flaş Ezgi Mola kararı

Son dakika: Mahkemeden flaş Ezgi Mola kararı

Son dakika haberine göre, Ezgi Mola hakkında, Batman'ın Beşiri ilçesinde silahla intihar ederek yaşamını kaybeden İpek Er'in, intihardan evvel vazgeçtiği mektupta, kendisine cinsel hücumda bulunduğunu…

Batman'ın Beşiri ilçesinde, silahla intihara kalkışan ve 34 gün sonra, 18 Ağustos 2020'de sağlık kurumunda yaşamını kaybeden İpek Er, vazgeçtiği mektupta, Siirt'te görevli Musa Orhan'ın kendisine cinsel hücumda bulunduğunu ileri sürdü. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesinde, Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Musa Orhan hakkında, 'kaliteli cinsel hücum' kabahatinden 12 seneden az olmamak üzere mapus cezası istemiyle dava açıldı.

DOSYA ÜZERİNDEN GÖRÜLECEK

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na kabahat bülteninde bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında Mola hakkında, 'Sesli, yazılı veya görüntülü bir mesaj ile hakaret' ve 'Hakaret' kabahatlerinden 2 sene 4 aya kadar mapus cezası arz edildi. Ankara 31'inci Asliye Ceza Duruşması'nde görülecek dava belirli bir ağırlığa erişmemiş kabahatlerde uygulanan ve mahkeme yapılmaksızın dosya üzerinden görülen 'kolay suçlama usulü' ile yapılacak. Duruşma Ezgi Mola’dan 15 gün içinde dilekçeyle korunmasını isteyecek ve davayı dosya üzerinden karara bağlayacak.

EZGİ MOLA’DAN AÇIKLAMA

Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından "Tecavüzcü iftiharsızı dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya! Ne tabir! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun! #MusaOrhanTutuklansin" paylaşımında bulundu.

BEĞENENLERİ DESTEK OLDU

Ezgi Mola'ya açılan dava büyük tepki çekti. Ünlü adlar ve beğenenleri #EzgiMolaYalnızDeğildir hashtag'i açtı. Binlerce destek iletiyi alan Ezgi Mola, Twitter hesabından beğenenlerine seslendi. Ünlü oyuncu, 'Yalnız olmadığımı böylesine sezmek çok hoş canlar. Hepinize çok teşekkür ederim , sizleri çok beğeniyorum ve öğreniyorum ki bizleri sevgi kurtaracak' iletisiyle herkese teşekkür etti.

Musa Orhan, Ezgi Moladan özür istedi... Ezgi Mola kabul etmedi..Musa Orhan, Ezgi Mola'dan 'özür' istedi... Ezgi Mola kabul etmedi..