Son dakika: Mali'de geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi!

Son dakika: Mali'de geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi!

Son dakika haberine göre Mali'de geçici Devlet Başkanı Assimi Goita'ya bıçaklama teşebbüsü yaşandı. Saldırganların iki şahıs olduğu belirtiliyor.

AFP'de yer alan son dakika haberine göre Mali'de geçici Devlet Başkanı Assimi Goita'ya bıçaklama teşebbüsü yaşandı. Saldırganların iki şahıs olduğu belirtiliyor.

Ülkenin başşehri Bamako'daki camide bayram namazı sırasında asıllaşan bıçaklı ataktan sonra Assimi Goita'nın vaka yerinden uzaklaştırıldığı bildirilirken sağlık vaziyeti mevzusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Mali'de 24 Mayıs'taki askeri darbenin arttaki ad olan ve kendini 2 Haziran'da cumhurbaşkanı bülten eden Assimi Goita, Başbakanlık görevine Choguel Maiga'yı getirmişti.

Geçen seneki darbenin de arttaki ad olan ve sivil geçiş sürecinde de Cumhurbaşkanı Takviyeciliği görevinde bulunan albay Goita, 24 Mayıs’ta yapılan kabine farklılığının usullere uygun olmadığı bahanesiyle Cumhurbaşkanı Bah Ndaw ve Başbakan Moctar Ouane'nin de aralarında bulunduğu çok rakamda üst düzey yetkilinin nezaretine alınması emrini vermişti.

Goita, akabinde kendisini Cumhurbaşkanı bülten etmişti.

Detaylar geliyor...