Son dakika! Maltepe Kaymakamlığı duyurdu: Aşı karşıtı mitinge izin verilmedi

Son dakika! Maltepe Kaymakamlığı duyurdu: Aşı karşıtı mitinge izin verilmedi

Maltepe Kaymakamlığı, aşı karşıtları tarafından tertip edileceği açıklanan mitinge izin verilmeyeceğini açıkladı.

Anadolu Birliği Partisi, "Tüzüğü Koruma İnisiyatifi Toplanıyor" çağrısı ile Maltepe Miting Alanı'nda 11 Eylül Cumartesi günü miting yapılması arzıyla İstanbul Valiliği'ne müracaatta bulundu.

Müracaat valilikçe kabul edildi.

MALTEPE KAYMAKAMLIĞI İZİN VERMEMİŞTİ

Öte yandan Maltepe Kaymakamlığı, aşı karşıtları tarafından tertip edileceği açıklanan mitinge izin verilmeyeceğini açıklamıştı. 

Maltepe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın uzuvları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığı'nın izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı'nda "Tüzüğü Koruma İnisiyatifi Toplanıyor" mevzulu bir miting tertip edileceği güzergahında haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. Mevzubahisi faalliğin tertip edilmesi için izin verilmesi arzıyla Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan müracaata; toplu yapılacak faalliklerin Covid-19 virüsünün bulaş tehlikesini artıracağı ve salgınla çaba çalışmalarını negatif doğrultuda etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir" denildi.

: İlginize Sürükleyebilir Yunanistan'a net ileti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülteci açıklamasıBakan Koca’dan merak uyandıran ileti!İstanbul ve çok rakamda kent alarmda! Dikkat: Çok güçlü olacak