Son dakika... Manavgat'taki otelde çekilen görüntüler tepki çekmişti! Harekete geçildi

Son dakika... Manavgat'taki otelde çekilen görüntüler tepki çekmişti! Harekete geçildi

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı otelde çekilen görüntülerin sosyal medyadan paylaşılmasının ardından değişik bakanlıklardan takımlar ayrı ayrı teftişe gelerek, tahlil başlattı. Otelin…

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı bir otelde dün Ortodoksların mukaddes günü olan paskalya için faallik tertip edildi. Saat 15.00 sıralarında otel çalışanları tarafından hazırlanan renkli yumurtalar havuz başında dinlenen turistlere verildi. Faallik, dün otele giriş yapan Ukraynalı bir birey tarafından cep telefonuyla çekilerek sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal mesafe ve maske kaidesinin hiçe sayıldığı aktiflikte otel alıcısı oldukları bilinen çok rakamda birey görüntülere yansıdı. Görüntülerde otel çalışanlarının maske takarak servis yaptıkları, faalliğe katılanların ise önlemleri hiçe saydığı görüldü.

ANTALYA VALİSİ: OTEL KAPATILDI

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Teftiş neticesinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından bu şirkete verilen turizm sertifikası iptal edilmiştir. Dokümanı olmadığı için faaliyetlerine de son verilecektir" açıklamasını yaptı.

Tam kapanma sonrası planları... Aşı olmayanlara sokağa çıkma yasağı mı olacak Bilim Kurulu anbean takip ediyor..Bütün kapanma sonrası tasarıları... Aşı olmayanlara caddeye çıkma yasağı mı olacak? Bilim Heyeti anbean takip ediyor..

AYRI AYRI TAHLİL BAŞLATILDI

Sosyal medyada tepki sürükleyen görüntülerin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Etraf ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Antalya Valiliği ve Manavgat Kaymakamlığı'nca ayrı ayrı tahlil başlatıldı. Gelen takımlarca teftişlerin sürdüğü otele jandarma ekiplerince de maske ve mesafe kaidelerine uyulmadığı bahanesiyle yönetimsel yaptırım uygulandı.

Son dakika... Manavgattaki otelde çekilen görüntüler tepki çekmişti Antalya Valisi açıkladı: O otel kapatıldı


'MÜESSESELER LÜZUMLU RAPORLARI HAZIRLAR'

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, otelle alakalı analizlerin sürdüğünü belirterek, "Tahliller neticesinde alakalı müesseseler lüzumlu olan raporları hazırlar. Jandarma tarafından maske ve mesafe kaidesine uyulmadığı için yönetimsel yaptırım zabtı tertip edildi" dedi.

'İLK BAŞTA YALNIZCA 2 DAKİKA SÜREN BİR KAOS'

Adının açıklanmasını istemeyen otel yetkilisi ise çoğunluğu daha önceki doğu bloku ülkelerinden olmak üzere 500'den fazla yabancı konuğun otelde konakladığını belirtti. Otelde kalan davetlilerin 1'i hariç tamamının yabancı olduğunu ve dün Paskalya olduğunu anlatan otel yetkilisi, "Bizim otelimizde kalan konuklarımız Ortodoks Hıristiyan. Dün onlar için ehemmiyetli bir gündü. Bu emelle dostlarımız paskalya için renkli yumurtalar hazırlayıp, davetlilerimize ikram etti. Bu ikramlar başlarken, ilk başta yalnızca 2 dakika süren bir kaos ve karmaşıklık yaşandı. Toplam ikram süresi 5-6 dakikayı geçmedi. Bu sırada otelimizde konaklayan bir birey buradan takribî 1 dakikalık bir görüntü alarak sosyal medyada paylaşmış" dedi.

Son dakika... Manavgattaki otelde çekilen görüntüler tepki çekmişti Antalya Valisi açıkladı: O otel kapatıldı


'GÖRÜNTÜYÜ SÜRÜKLEYEN DAVETLİMİZİ BULDUK'

1-2 dakika dahi olsa ortaya çıkan görüntüleri kendilerinin de tasvip etmediğini ancak bazen böyle negatif gidişatlar olabildiğini ve otelin her yerinde güvenlik kameraları bulunduğu söyleyen yetkili, "Biz güvenlik kameralarında görüntüyü sürükleyen davetlimizi bulduk. Bölgemizde başka bir 5 yıldızlı otelde animasyonda çalışan Ukraynalı bir erkek. Dün sabahtan Türk bir erkek dostuyla otele giriş yapmış. Hiç pazarlık yapmadan otel fiyatını ödemiş. Gün içerisinde birkaç kere resepsiyona gelerek otelde kaç birey bulunduğunu sormuş. Saat 15.00 sıralarında başlayan paskalya kutlamasında 1 dakikalık görüntü sürükleyerek sosyal medyada paylaşmış" diye konuştu. Otel yetkilileri, davetliye yaptığı tavrın uygun olmadığını ve otelden bölmesini gerektiğini söyleyerek, ödediği fiyatı vererek yolladıklarını, kendisinin de hiç itiraz etmeden otelden böldüğünü belirtti.