Son dakika... Marmaray seferleri ücretsiz olacak

Son dakika... Marmaray seferleri ücretsiz olacak

Marmaray, 15 Temmuz ve Kurban Bayramı süresince fiyatsız olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından yapılan açıklamada Marmaray'ın 15 Temmuz ve Kurban Bayramı süresince fiyatsız olacağı belirtildi.

Sayın Yolcularımız,#Marmaray trenlerimiz 15 Temmuz ve Kurban Bayramı 20, 21, 22, 23 Temmuz süresince ücretsizdir.

Bizi seçim ettiğiniz için teşekkür ederiz.#TCDDTaşımacılık #Marmaray #Başkentray #YHT pic.twitter.com/UBcbNt3Ptp

— TCDD Taşımacılık @TCDDTasimacilik July 14, 2021

 

BAZI OTOBAN VE KÖPRÜLER DE FİYATSIZ

Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü mesullüğündeki otobanlar ve köprülerden geçişler fiyatsız olacak. Ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü'nde Başkentray ve Marmaray seferlerinden fiyatsız faydalanılabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili sebebiyle 17 Temmuz Cumartesi saat 00.00'dan cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece başlayıp, 26 Temmuz Pazartesi saat 07.00'ye kadar yap-işlet-devret projeleri hariç Karayolları Genel Müdürlüğü mesullüğünde bulunan otobanlar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde fiyat alınmayacak.

Aynı karar kapsamında 20 Temmuz Salı saat 00.00'dan pazartesi gününü salı gününe bağlayan gece itibaren 23 Temmuz Cuma saat 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri fiyatsız olacak.

Öte yandan, 15 Temmuz 2016'da reelleştirilen FETÖ'nün adi darbe teşebbüsünün bertaraf edilmesinin 5'inci seneyi sebebiyle tertip edilecek anma faallikleri kapsamında, bu gece saat 00.00'dan başlayarak 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferlerinden fiyatsız faydalanılabilecek.

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın