Son dakika... Mersin Aydıncık'ta dün çıkan orman yangını sürüyor

Son dakika... Mersin Aydıncık'ta dün çıkan orman yangını sürüyor

Mersin'in Aydıncık ilçesinde dün sabah saatlerinde çıkan orman yangınına günün ilk ışıklarıyla beraber havadan müdahale yine başladı. Şiddetli rüzgar sebebiyle yangına müdahale etmekte eforluk…

İlçeye bağlı Pembecik Semti Şırşır mevkiindeki kızılçam ormanında, dün sabah saatlerinde bilinmez sebeple orman yangını çıktı. Yurttaşların ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen takımlar, dün akşam saatlerine kadar havadan ve karadan alevlere müdahale etti. Havanın kararmasıyla havadan müdahaleye ara verilirken, takımların gayreti gece boyu karadan devam etti.

Son dakika... Mersin Aydıncıkta dün çıkan orman yangını sürüyorŞiddetli rüzgar sebebiyle yangına müdahale etmekte eforluk çekilen bölgeye etraf şehirlerden de dayanak takımlar yönlendirildi. Söndürme helikopterleri ve uçaklar sabahın ilk ışıklarıyla beraber müdahaleye yine başladı. Bölgede, çok rakamda arazöz ve orman emekçisiyle yangına müdahale ediliyor.

50 KONUT TAHLİYE EDİLDİ

Etraf şehir ve ilçelerden sevk edilen dayanak takımlarının da katıldığı söndürme çalışması, şiddetli rüzgar sebebiyle eforlukla yürütülüyor. Sabah saatlerinde genişleyerek devam eden alevlerin tehdit ettiği bölgedeki 50 konut, ihtiyat emelli boşaltıldı.

Son dakika... Mersin Aydıncıkta dün çıkan orman yangını sürüyorBAKAN PAKDEMİRLİ, HELİKOPTERLE TAHLİL YAPTI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınını söndürme çalışmalarını havadan araştırdı. Yangına, çok rakamda arazöz ve orman emekçisiyle yangına müdahale ediliyor.

Son dakika... Mersin Aydıncıkta dün çıkan orman yangını sürüyor

: İlginize Sürükleyebilir Büyük trajedi: 1300 birey kayıp!Melih Bulu neden misyondan alındı? Aldığım kulis bilgisi şöyle...Delta tüm tasarıları bozdu! Yasaklar geri döndü