Son dakika... Mervenur Polat'ı vahşice öldürmüştü! Katil her şeyi anlattı: Bana küfür etti

Son dakika... Mervenur Polat'ı vahşice öldürmüştü! Katil her şeyi anlattı: Bana küfür etti

Antalya'da 20 yaşındaki Mervenur Potal'ı öldüren Cüneyt A, cinayeti kabul ettiğini, bunun cezasını can verene kadar çekeceğini belirtti. Cüneyt A. vaka gnamını anlatırken, "Herkes günahını kabul…

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki mahkemeye, tutuklu sanıklar Cüneyt A, Gökhan H, Ferdi T. ve Aziz K, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ihtiyatları kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS ile katılırken, tutuksuz sanıklar Halil İbrahim Ş, Süleyman G, müştekiler ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Sanıklardan Cüneyt A, cinayeti kabul ettiğini, bunun cezasını can verene kadar çekeceğini belirtti.

Mervenur Polat'a yönelik cinsel istismarı kabul etmediğini aktaran Cüneyt A, şunları kaydetti:

"Mervenur sabah konutuma geldiğinde ağlıyordu. Herkes günahını kabul etmek yerine kabahati birbirine atıyor. Mervenur bana küfür etti. O anda asaplarım bozuldu ve vaka gerçekleşti. Sonra konutta bulunan çarşaf, streç ve folyoyla iyice sardım ve Mervenur'un cesedini mutfak dolabının altına koydum. Bir zaman sonra arkadaşımı arayarak motosikletle cesedi ailemin yaşadığı apartmana götürüp üst kattaki boşluk yere bıraktım."

Öteki sanıklar haklarındaki yargılamaları kabul etmedi.

Mahkeme kurulu, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, mahkemeyi erteledi.

: Şehirginizi Çekebilir Hakkari'de silahlı atak! Şehir Emniyet Müdür Takviyecisi şehit olduUyarı üstüne ihtar! Mor renkli yerler dikkat...Bakan Soylu duyurdu! Ağustos ayından itibaren e-Devlet'deri başvurulabilecek

"BENDEN CİĞERİMİ KOPARDILAR"

Öldürülen Mervenur Polat'ın annesi Güler Polat, mahkeme sonrası gazetecilere, haka güvendiğini, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılacağına inandığını söyledi.

Mahkemede tam sanıkların birbirini yargıladığını ama kızının vefatında tam sanıkların parmağının olduğunu düşündüğünü belirten Polat, "Kızım beni vaka gşanı aradı, 'Anne ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Beni yanına getirsinler.' dedi ve telefon kapandı. Beni aradığı telefonu geri aradım ama bir daha erişemedim. En ağır cezayı alsalar da benim içim soğumaz. 6 yaşındaki torunumu annesiz bıraktılar, Benden ciğerimi kopardılar." diyerek gözyaşı döktü.

Müşteki avukatı Buğra Kağan Oğuz da Mervenur Polat'ın aylarca bulunamadığını, sanıkların ise aylarca cinayeti saklamak için fikir birliği yaptığını ve cinayette işbirliği halinde olduklarını korundu.

Antalya'da, 19 Ekim 2020'de konuttan ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan bir çocuk annesi Mervenur Polat'ın cesedi, 8 Mart'ta bir evin çatısında bulunmuş, 7 kuşkulu gözaltına alınmıştı. Kuşkululardan biri salıverilmiş, 4'ü tutuklanmış, 2'si adli kontrol koşuluyla özgür bırakılmıştı.

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara