Son dakika... Meteoroloji, Doğu Karadeniz için yağış uyarısı yapmıştı! Artvin Arhavi ilçesinde iki mahalle sular altında

Son dakika... Meteoroloji, Doğu Karadeniz için yağış uyarısı yapmıştı! Artvin Arhavi ilçesinde iki mahalle sular altında

Meteoroloji'nin Doğu Karadeniz için yaptığı ihtarın ardından beklenen yağış başladı. Artvin'in Arhavi ilçesinde tesirli olan sağanağın ardından iki semti su bastı. Sokak ve caddeler sular altında kalırken

Doğu Karadeniz iki hafta arayla 2 su baskın trajediyi yaşadı. 6 birey yaşamını kaybetti. Kayıp 3 birey için arama çalışmaları sürerken, bölge için bir su baskın ihtarı daha geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan ilana göre, Doğu Karadeniz'de görülen sağanak ve gök hengameli sağanaklar, bugünden itibaren tesirini artıracak.

Yağışların, Ordu ve Giresun ile Trabzon'un batısında çok güçlü ve şiddetli metrekareye 50-100 kg, Trabzon'un doğusu ve Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli, yer yer fazla metrekareye 75-150 kg olacağı hipotez ediliyor.

Yağışların yarın akşam saatlerinde tesirini eksiltmesi bekleniyor.

Alana gelebilecek ani su baskın, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında güçlü rüzgar ve erişimde aksamalar gibi negatifliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması ehemmiyet taşıyor.

YAĞIŞ UYARISININ ARDINDAN MÜESSESELER SEFERBER OLDU

Meteorolojinin yapmış olduğu ihtar evvelinde kamu müesseseleri seferber oldu.

Yurttaşlar ise kendi çözümlerini üretiyor. Arhavi ilçesinde apartman serinkanlıları otoparklarını gözetmek için kum çuvallarıyla set oluşturdu.

TRABZON VE ORDU'DA CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN 'SU BASKIN VE HEYELAN" İHTARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi'nde yağışların tesirli olacağı açıklanmasının ardından Trabzon'da 18 ilçedeki camilerden anons yapıldı.

Son dakika... Meteoroloji, Doğu Karadeniz için yağış uyarısı yapmıştı Artvin Arhavi ilçesinde iki mahalle sular altında

ARHAVİ'DE SAĞANAĞIN ARDINDAN İKİ SEMTİ SU BASTI

Artvin'in Arhavi ilçesinde devam eden yağışın ardından akarsunun debisinin yükselmesi neticeyi Boğaziçi ve Cumhuriyet semtlerinin büyük kısmında sokak ve caddeler su altında kaldı.

Semtlerdeki bazı binaların giriş katlarına da su doldu. Takımlar, iş cihazları desteğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

: İlginize Sürükleyebilir Ucu bucağı görünmüyor! Bütün 295 km... Türkiye harekete geçtiÇin'den Amerika Birleşik Devletlerine şok yargılama! DSÖ'ye çağrı yaptılarBeyoğlu'nda çatışma: 3 ölü! Gelinin babası sağlık kurumunda itiraf etti

BAKAN SOYLU TAHLİL YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin'in Arhavi ilçesinde sağanağın ardından yine su basan iki semtte tahlil yaptı.

Gün boyu ilçede muhtelif temaslarda bulunan Soylu, Arhavi Kaymakamlığı önünde oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezi'ne geldi.

Merkezde görevli personele işlerinde basitlik dileyen ve son vaziyete ait bilgi alan Bakan Soylu, daha sonra su baskında iş yerleri hasar gören esnafla Arhavi Gençlik Merkezi'nde organize edilen buluşmada toplandı, meseleleri dinledi.

Bakan Soylu, ilçede tesirli olan sağanağın ardından yine su basan Boğaziçi ve Cumhuriyet semtlerinde analizlerde bulundu, yürütülen çalışmaları takip etti.

Kapistre Deresi'nin bulunduğu bölgeye de gelen Soylu, DSİ yetkililerinden buradaki çalışmalara ait bilgi aldı.

Bakan Süleyman Soylu'ya temasları sırasında Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un yanı gizeme öbür alakalılar eşlik etti.