Son dakika: Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı! Saat verildi

Son dakika: Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı! Saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava gidişatı raporunda aralarında İstanbul'un da olduğu çok rakamda şehir için 'sarı' ihtar verildi.

İşte Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklaması:

Meteoroloji'den yarın için İstanbul dahil bir hayli şehri içeren sarı ihtar da geçildi. Açıklamada, "Yarın 01.06.2021 Salı sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusunda Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir’in doğusu, İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz etrafı beklenen sağanak ve gök hengameli sağanak yağışların yerel olarak güçlü olacağı hipotez ediliyor.

Öğle saatlerinde tesirini kaybetmesi beklenen güçlü yağışların neden olabileceği; ani su baskın, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar, erişimde aksamalar gibi negatif koşullara karşı dikkatli ve temkinli olunması gerekmektedir" denildi.

Son dakika: Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı Saat verildi

 

BUGÜN İÇİN İHTAR

Meteoroloji'nin bugün için yaptığı açıklamada "Bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Sivas etrafları ile Kayseri'nin kuzeyi, Giresun'un batısında beklenen sağanak ve gök hengameli sağanak yağışların yerel olarak güçlü olması beklendiğinden alan gelebilecek ani su baskın, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar ve erişimde aksamalar gibi negatifliklere karşı dikkatli ve temkinli olunmalıdır" denildi.

Son dakika: Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı Saat verildi