Son dakika: Meteoroloji'den tüm yurda yağış uyarısı! İstanbul'a kar geliyor... Peş peşe açıklamalar

Son dakika: Meteoroloji'den tüm yurda yağış uyarısı! İstanbul'a kar geliyor... Peş peşe açıklamalar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava vaziyeti raporuna göre bugün tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışların Marmara'nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı,

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Genellikle karla karmaşık yağmur ve kar, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur biçiminde olması beklenen yağışların; Marmara'nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman etrafları ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde güçlü olacağı varsayım ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don vakayı bekleniyor.

Son dakika: Meteorolojiden tüm yurda yağış uyarısı İstanbula kar geliyor... Peş peşe açıklamalar

GÜÇLÜ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Marmara'nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman etrafları ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde güçlü olması beklendiğinden yaşanabilecek negatifliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Gözden Kaçmasınİstanbul’a kar geliyorİstanbul’a kar geliyorHaberi Görüntüle

GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güçlü 40-60 kilometre/sa, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında güçlü ve yer yer fırtına 50-90 kilometre/sa biçiminde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç yıkılması, erişimde aksamalar gibi yaşanabilecek negatifliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji, İstanbul, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Isparta ve Konya'ya sarı, Antalya'ya turuncu kodlu ihtarda bulundu.

Son dakika: Meteorolojiden tüm yurda yağış uyarısı İstanbula kar geliyor... Peş peşe açıklamalar Gözden KaçmasınYoğun bakımlarda aşısız alarmıYoğun bakımlarda 'aşısız' alarmıHaberi Görüntüle

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu yağmur ve karla karmaşık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bölgenin doğusunda yer yer güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden güçlü ve fırtına 50-90 kilometre/saat biçiminde eseceği varsayım ediliyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don vakayı bekleniyor.

BURSA °C, 7°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EDİRNE °C, -1°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KOCAELİ °C, 8°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Muğla etraflarında güçlü olması beklenen yağışların, yağmur ve sağanak, güney kıyılarında yer yer gök hengameli sağanak, zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karmaşık yağmur ve kar biçiminde olacağı varsayım ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden güçlü ve yer yer fırtına 50-90 kilometre/saat biçiminde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don vakayı görüleceği varsayım ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmur ve yer yer kar yağışlı

DENİZLİ °C, 12°C
Çok bulutlu ve yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmurlu

İZMİR °C, 10°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 10°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyı kesimlerinin yer yer gök hengameli sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bölge genelinde yer yer güçlü olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don vakayı görüleceği varsayım ediliyor.

ADANA °C, 13°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 13°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması bekleniyor.

HATAY °C, 13°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, zamanla yer yer karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Konya, Karaman ve Çankırı etrafları ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde güçlü olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don vakayı görüleceği varsayım ediliyor.

ANKARA °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuzey etraflarında güçlü olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı

KONYA °C, 5°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde güçlü yağmur ve sağanak, güneyinin yükseklerinde yoğun kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

SİVAS °C, 6°C
Çok bulutlu, karla karmaşık yağmur ve yer yer kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu yağmur ve karla karmaşık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kıyılarında yer yer güçlü olması bekleniyor. İç kesimleri ile zamanla bölge genelinde buzlanma ve don vakayı görüleceği varsayım ediliyor.

BOLU °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmur ve karla karmaşık yağmurlu, zamanla kar yağışlı

DÜZCE °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karmaşık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karmaşık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 9°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde güçlü olmak üzere yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve yağmurlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile zamanla Orta Karadeniz'in karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Orta Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Giresun etraflarında yer yer güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney istikametlerden güçlü 40-60 kilometre/sa olarak eseceği varsayım ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don vakayı bekleniyor.

AMASYA °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ÇORUM °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yer yer güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli ve Bingöl etraflarında güçlü olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don vakayı görüleceği varsayım ediliyor.

ERZURUM °C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -1°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 7°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karmaşık yağmurlu

VAN °C, 4°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Adıyaman etraflarında güçlü olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı