Son dakika... Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu! İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı

Son dakika... Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu! İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı

Meteoroloji son hava gidişatı raporunda bugün beklenen güçlü yağışlar sebebiyle İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 32 kente sarı kodlu ihtarda bulundu. Meteoroloji'nin raporuna göre bugün

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Akdeniz'in iç kesimleri ve İskenderun Körfezi etraflarının yerel sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği hipotez ediliyor. Yağışların, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve güneyi, Toroslar Mevkii ve Doğu Karadeniz'de yer yer güçlü olması bekleniyor.

Son dakika... Meteorolojiden yeni hava durumu raporu İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde mevsim olağanları ortamında, yurdun doğu kesimlerinde mevsim banallerinin üzerinde izlemeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı güzergahlardan hafif, ara gizeme orta güçte, yağış alan yerlerde yağış anı ile İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer güçlü 40-70 kilometre/sa esmesi bekleniyor.

GÜÇLÜ YAĞIŞ İHTARI

Marmara’nın doğusunda İstanbul'un Anadolu yakası ve boğaz etrafı, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir’in güneydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde Bolu ve Karabük etrafları ile Zonguldak, Düzce, Bartın’ın iç kesimleri ve Kastamonu’nun güneyi, Isparta, Konya, Niğde, Kayseri ve Osmaniye etrafları ile Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı’nın kuzeybatısı, Eskişehir’in doğusu, Afyonkarahisar’ın Doğusu, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Adana’nın kuzeyi, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ve Nevşehir’in güneyinde, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ile Bayburt ve Gümüşhane etraflarında bugün Salı beklenen sağanak ve gök hengameli sağanak yağışların yerel güçlü olması beklendiğinden alana gelebilecek ani su baskın, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar ve fırtına ile erişimde aksamalar gibi negatifliklere karşı dikkatli ve ihtiyatlı olunmalıdır.

Son dakika... Meteorolojiden yeni hava durumu raporu İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı Meteoroloji, bugün beklenen güçlü yağışlar sebebiyle İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı kodlu ihtarda bulundu.

İSTANBUL GÜNE GÜÇLÜ YAĞIŞLA BAŞLADI

İstanbul güne gök hengamesi ve sağanak yağışla başladı. İstanbul'da bugün aralıklarla güçlü sağanak yağışın tesirli olması bekleniyor.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Ankara Valiliği'nden yapılan ihtarda, şehir genelinde yaşanması beklenen sağanak yağışla alakalı alana gelebilecek su baskın ve su baskınları gibi negatifliklere karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Ankara Valiliği'nin Twitter hesabından gök hengameli sağanak yağış ihtarı yapıldı. Valilik açıklamasında, "Salı günü öğleden sonra şehrimiz genelinde görülecek sağanak ve gök hengameli yağışların kuzey ve batı ilçelerimizde yerel güçlü olması beklendiğinden alana gelebilecek ani su baskın, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgâr ve fırtına ile erişimde aksamalar gibi negatifliklere karşı dikkatli ve ihtiyatlı olunmalıdır" ifadeleri kaydolundu.