Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 1 Mayıs açıklaması!

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 1 Mayıs açıklaması!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "1 Mayıs’ı ideolojik ve politik önyargılara tutuklamak, aykırı ve yasa dışı teşkilatların hıyanet…

Milliyetçi Hareket Partisi GeneL Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, emeğin, insandan ayrılamaz ve ayrı görülemez bir kıymet olduğunu belirtti. Bahçeli, "Emek verilmeden, emek tüketilmeden, emeğin karşılığı alınmadan hiçbir iş ya da çalışma sürecinin hayrından, saygıdeğerliğinden, safiyetinden, saadet ve sahiciliğinden ahlaki ve manevi esasta bahsedilemez. Emek insandır. Zahmetsiz rahmet elbette olmaz. Zahmete direnip rahmeti hak eden pak ve duru emektir. Öğreniyor ve inanıyoruz ki, alın teriyle elde edilmiş hasılat hem helal hem de mukaddestir. Bu zaviyeden baktığımızda emek demek helal duruş, helal dinleyiş, helal gidişat demektir. Emeği sırf ekonomik kategoriye indirgemek, kuramlarla açıklama etmek, mübadele ve mücahede çerçevesinde ele almak bir tarafı noksan vazgeçecektir. Emek, işçiyle anlamlı ve tamdır. Manevi istikameti en az parasal istikameti kadar ehemmiyetli, hatta önceliklidir. Emek yaşamın denge ve dincidir. 1 Mayıs’ı ideolojik ve politik önyargılara tutuklamak, aykırı ve yasa dışı teşkilatların hıyanet tabanı olarak görmek işçilerimize büyük bir haksızlık ve husumettir. Emeğin görüşü kıymetinde gizlidir. Emekçinin erdemi alın terindedir" dedi.

'REYİN VE TAHRİKLERİNE KARŞI CİNGÖZ OLMAK KOŞUL'

Bahçeli, münazara ve karmaşıklık arayanların ne görüşü ne de erdemi mevzubahisi olduğunu kaydolarak, "Covid-19 temkinleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar uygulanacak caddeye çıkma kısıtlamasından dolayı karanlık mahfiller belki aradıkları fırsatı bulamadılar; ancak emek ve işçilerle alakalı istismarlarını da her müsait civarda göstermeleri güçle mümkündür. Bunların reyin ve tahriklerine karşı her zaman cingöz olmak koşuldur. Emeğin ve dayanışmanın gününü haramiliğin ve dalaletin etrafı haline getiren odaklara aziz ulusumuz izin etmeyecektir. Bu vesileyle işçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Beden, kol ve kafa gücüyle çalışan her işçimizi, her emekçimizi hasretle kucaklıyorum. Emek fazilettir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve ulus sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla yaşamını kazanan cefakâr işçilerimize. Rabbim işlerini basit etsin. Cenab-ı Allah emrediyor ki; 'Biz her insanın mukadderatını kendi mücadelesine bağlı kıldık.'  Vicdanıyla çalışan ve üreten hiç kimse yalnız değildir" ifadesini kullandı.