Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup buluşmasında ehemmiyetli açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, "Yuvalanan bölücü terör örgütüne darbe üstüne darbe vurulmaktadır.…

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Tarih sahnesinde onlar yokken biz vardık. Gün gelecek onlar yeniden olmayacak ama biz hep var olacağız. Adiler efor birliği yapıyor, üstümüze saldırıyor, hamdolsun dağları yıkarız. Taviz vermeyiz, teslim olmayız, yılgınlık göstermeyiz. Terör örgütleriyle görülecek dokunaklı bir hesabımız vardır. Terörle çabada çok ebatlı ve karışık bir süreçtir. Seri katillerle değil aynı zamanda onları kiralayan, kullanan, silah, eğitim yardımı sağlayan ülkelerle de kıran kırana bir çaba sürdürmektedir.

Arkadaş ve bağlaşık sandığımız bu ülkelerin gerçek mücadeleyi Türkiye'nin boyun eğmesidir. PKK cinayet ve hıyanet kuklasıdır. Bize arkadaş diye seslenen ama postumuza saman doldurmak için zaman gözleyen mihrakları öğreniyoruz. Saf değiliz, arkadaşımızın da düşmanımızın da her an değişeceğinin nihayetindeyiz. Bizim değişmeyen inancımız ise şudur; Türk'ün Türk'ten başka arkadaşı yoktur. 

"ARA-BUL-YOK ET ŞİFRESİ İLE ADİLERİN KANLI DEFTERİ DÜRÜLECEKTİR"

Tek soluk olabilirsek Türk ulusunu ve Türkiye'yi hiç kimse yakalayamayacaktır. Türkiye düşmanlarının fobisi budur, evhamı bundandır. Yuvalanan bölücü terör örgütüne darbe üstüne darbe vurulmaktadır. Terör kampları havadan ve karadan ateş altına alınmıştır. İlk evvel mıntıka pakliği yapılmıştır. Karadan sızan ayrıca hava atak harekatıyla giden komandolarımız teröristlerle birlikle barınakları birer birer yıkım etmişlerdir. Adiler fobiye kapılmışlar, saklanacak delik aramışlardır. Ara-bul-yok et şifresi ile adilerin kanlı defteri dürülecektir.

 Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Ulusal Korunma Bakanımızı ve komuta kadememizi kutluyorum. Terörle çaba esnasında şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden kim olursa olsun, hepsi birden üstümüze kazançsa gelsin biz bu yoldan dönersek iffet bize ar olsun. Halkımızın yardımı bütündür, devletin istemi bütün ve beceriksizsizdir. İnsanlık düşmanlarını acımadan cezalandırmak, sulh ve hukuka hizmettir.

KIBRIS KONFERANSI

27-29 Nisan'da BM himayesinde Cenevre'de yapılacak Kıbrıs Konferansı da ulusal bir mevzudur. Kıbrıs'ta bağımsız, denk, dominant iki devletli çözümden başka bir yol kalmamıştır. Bir çözüm isteniyorsa yegane takat budur. 

Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar papağan değildir. Cesur bir vicdandır. Rahatsızlık dinleyenler ise Türk düşmanlarıdır. Kıbrıs Türk'tür, Kıbrıs mücahittir, Kıbrıs bekadır. Aksini iddia edenler Rumların casuslarıdır.

Tarih olmakla tarihi olmak değişik anlamlar taşımaktadır. Tarih yazmak en az tarih yapmak kadar bir mesullük. Tarih, palavracı tanık olarak kullanılmakta. 

İnsanlık keşmekeş ve keşmekeşin uçurumuna yuvarlanacak, kamçılanmış nefretler kontrol kuracaktır. Manası, iletiyi bakımından geleceğin yol haritası, görmesini öğrenenler için tarihin vicdanında gizlidir. Her 24 Nisan günü halkımızın taşa yakalandığı kötüle sağanağını görüyoruz.

BIDEN'IN 1915 VAKALARI AÇIKLAMASINA TEPKİ

Tarihimizi denetletmeyiz. Ulusal iftiharımızı sonu vefat dahi olsa kavgaya açmayız. Amerika Birleşik Devletleri yeni Başkanı Ermenilerin gözüne girmek için güya soykırımı tanıyacağını duyurmuştu. Tarih cinayeti işleyerek bunu delil etmiştir. Reagan'dan sonra sarih seçik soykırımdan bahseden ilk başkan olmuştur. Tarihe kara bir kir olarak düşmüştür. Biden, bayat bir tat vermeye başlamıştır. Biden'ın güya soykırım beyanı kararsızdır, açıklaması sadece kağıt parçasından ibarettir. Mahçup olacağımız, suratımızın kızaracağı bir kabalığa imza atmadık, böylesi bir yanlışın tarafı olmadık.

'KONSTANTİNOPOLİS' TEPKİSİ

Kendi bastıkları gaddar ayak izlerine, kan ve korku çukurlarına dikkatle bakmaları dürüst nasihatimdir. Biden, 24 Nisan tarihli yazılı açıklamasının 2 yerinde soykırımdan bahsetmiştir. Nasıl şereflendirdikleri başka bir müzakerenin mevzusudur. Biden kötüleye mermi askerlik yapmakla kalmamış, bir de Konstantinopolis sözcüğünü kullanmıştır. Bizim İstanbulumuz vardır, en büyük Türk kentidir.

Bay Başkan, Beyaz Saray’da 'Cumhur İttifakı’nı nasıl deviririm, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım' diye hesap yapmayı vazgeç ve şunu usundan çıkarma ki Türk halkına güya soykırım kötülesi atacak en son ülke dahi siz değilsiniz.

Sizin gibilerin bu dünyada olması zuldür, zillettir, ziyandır. Biden bunu evvel kendisine, teninin rengi kızıl veya siyah olduğu için katlettiği masum insanların manevi anısına anlatmak zorundadır. Tarih yaprakları 24 Nisan'ı işaret ettiğinde Amerika Birleşik Devletleri Başkanlarının 1915 vakaları hakkında ne söyleyecekleri artık merak mevzusu olmaktan çıkmıştır. 24 Nisan tarihi bizim için 23 Nisan'ın bir sonraki ve sıradan bir gündür. Biz yolumuzdan dönmeyeceğiz.