Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar!

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup buluşmasında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, erken tercih isteğine "CHP Genel Başkanı…

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Teşkilatlarımız diridir, balanslıdır, dava gayretimizi inanmışlıkla ifa etmektedir. Partimizin yetkili müesseseleri işlerini azimle sürdürmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi evvel ülkem ve ulusum sonra partim ve ben kılavuzluğunda hareket etmektedir. Nihayetinde kazanan Türk halkı olsun diyoruz. Geleceğe umutla bakıyoruz.

Dinlemeyen varsa tekerrür edeyim biz bu ülkeyi karşılıksız hoşlandık. Türkiye’mizi meşgul eden her meseleyle alakalı yapıcı düşüncelerimiz alandadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak kendimize güveniyoruz.

Politik gayretin bir nezaketi olmalıdır. Prensipsizlerin bağımsız bir istemi olamaz.

Zillet partileri gaddarların elindeki kozdur. Yeter ki ağızlarına bal sürülsün, sinek gibidirler pekmezciyi hemen tanırlar. Bunlara göre etek öpmekle dudak kirlenmez. Fitnecidirler. Türkiye işte böylesi bir muhalefete maruzdur.

Siyasette erdem yoksa entrika egemendir. Erken tercihe karşı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu nereye kaybolmuştur.

ERKEN TERCİH TARTIŞMASI

Kılıçdaroğlu ve öbür yandaşları bu işlemlerin siyaset ayağıdır. Biden'ın dümen suyuna giren, kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu idaresindeki CHP'nin erken tercih isteği sahibinin sesidir. Türk halkı böylesi bir tuzağa düşmeyecektir. Reyin büyük, reyin sinsi, reyin karanlıktır. CHP idaresinin makam ve koltuk şansına Türkiye'nin karşısına geçmesi zillet değil de nedir! CHP Genel Başkanı bir an evvel tercihe gidilmesi isteniyor. Emin ki çabuksu var, halktan korkulur mu diye soruyor. Desteksiz sallayan Kılıçdaroğlu, tercihlerin yapılıp yapılmamasıyla alakalı halkoylamasından bahsediyor. Palavra aygıtı olmakla kalmıyor terör örgütlerinin keyfi olduğunu görmüyor, göremiyor.

Kılıçdaroğlu masal anlatmasın. Mafyanın CHP'ye boyalı medyaya nasıl nüfuz ettiğini, kafese nasıl yerleştirdiğini görmeyen kalmamıştır. CHP yönetimi öyle bir hal almıştır ki düğüne götürseniz zurna sevmezler. Tek ayak üstünde 40 palavra söylerler. Sayın Kılıçdaroğlu fazla zorlama, fazla hesap kusuru yapma, ülkemizin erken tercih diye bir gündemi yoktur. Bunu da kiralık usundan çıkarma. Tercihlere bugün itibariyle 754 gün kalmıştır.

TERÖRLE ÇABA

Terörle çaba alanında gösterilen zaferler halkımızı haklı olarak coşturmaktadır. 1 Ocak'tan bu yana yapılan 181 işlem 1162 terörist tesirsiz hale getirilmiştir. Hıyanetin değeri adilere ödettirilmektedir. PKK/YPG'nin beli kırılmıştır. Teröristlerin arındırılması mevzusunda üstün bir çaba yürütülmektedir. Diken battığı yerden battığı zaman çıkarılacak, terör örgütlerinin kaynak ve faize alanları yerle bir edilecektir. Kahraman Türk Silahlı Güçlerimizle iftihar dinlemek, sonuna kadar destek vermek ulusal vecibedir.

FETÖ'nün harabeleri ve kripto personelleri tutulup cezalandırılacaktır. Adi teröristbaşı Gülen'in yeğeni olan Selahaddin Gülen, Türkiye'ye getirilmiştir. Müddet adalet önünde hesap verme müddetidir. FETÖ ile alakalı dosya rakamı 58 bin 720'dir. 1780 gündür süren duruşmaların vicdanı rahatsız ettiğini ikazen söylemek isterim. Yargı reformlarının konuşulduğu bir yarıyılda FETÖ ve PKK'yı kapsamına alan adli süreçlerin tamamlanması hızla temin edilmelidir. FETÖ'nün de PKK'nın da kökü kazınmalıdır. Terörle gayrette hukuk hudutlarına bağlı kalarak icra edilmektedir. Cemiyetsel huzurumuzun kalıcılığı ve aralıksızı terörün yaşamımızdan tamamen çıkarılmasına bağlıdır. Bugün mutfak yanıyorsa yarın söndürürüz. El birliği, efor birliği yaparız. Ekonomideki ağırlıkları birer birer söküp atarız ancak vatan yanarsa, ne karnımızı doyuracak sofra bulabilir.

CHP yönetimi bağımsızlık ve bekamız tehlike altındayken hangi yangından laf açıyor. Suriye takribî 10 yıldır iç savaş tünelindedir. Esad 2014'te yüzde 88 olan oyunu, yüzde 95.1'e çıkarmıştır. Şam'da ulus sabaha kadar kutlama yapmıştır. Ulus fukara ve açtır, sefalet diz boyudur. İç savaş olmasaydı, bugünkü kara tabloya mahkum olurlar mıydı? Suriye felaketinden hiç mi çekinmiyorlar? Rezil senaryoları da mı görmüyorlar? CHP anlayışının uyuyup kalkıp mutfak demesi nasıl bir âmâlık, nasıl bir kütüklüktür? Yabancı gazeteleri okuyun, CHP'nin politik üslubuyla eşliği hemen fark edeceksiniz. Biden, New York Times gazetesine verdiği beyanatta muhalefeti desteklemesi zillet ittifakına atılmıştır pastır. Amerika Birleşik Devletlerinin 2022 bütçesinde korunma tüketmeleri kaleminde terör örgütü PKK'nın da bulunduğu programa 522 milyon dolarlık fon parçalaması bağlaşıklık ilişkisine dair onurlu bir davranış mıdır? Bize göre onurlu bir davranış değildir.

Zillet ittifakına göre devletin ve halkın hakkını korunmak gibi bir gündem mevzubahisi değildir ama biz öyle değiliz, olamayız. Herkes denktir Türkiye'dir. Terörle çaba esnasında şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Biden'ın zillet masasında elinden yakaladığı 7'li kozu ne olursa olsun Türkiye ite eyvallah etmeyecektir.

ATATÜRK'E HAKARET İDDİASI

Atatürk bizim sembolümüzdür, ona söz yoktur. Baş giderse börk gider, bir daha da geri gelmez. Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye Cumhuriyeti'ne tahammülsüzlüktür. Besbelli önyargılarla Atatürk husumeti yapmak hiyanete hizmettir. Atatürk alerjisini nasıl okumalıyız? Her hoş ve memnuniyet verici büyümelerin yaşandığı yarıyılda suyu bulandıran, Müslüman kisvesi altında yapanların emeli provokasyondur. Saklı FETÖ'cü olup olmadıkları kesinlikle araştırılmalıdır.  Herkes açıkgöz olmak zorundadır.

Atatürk ulusal birliğimizin ortak paydasıdır. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduğu mu sanıyorlar? Atatürk husumeti yapmak hıyanete hizmettir. Ey kendini öğrenmez ussuzlar, Atatürk'ümüzden ne istiyorsunuz! 

Herkes öğrensin ki Atatürk bizim ve halkımızın kırmızı çizgisidir. Atatürk Türkiye demek, Atatürk cumhuriyet demektir. Onu rahmetle anmak, ona saygı dinlemek, onun yapıtlarına sahip çıkmak her nesil için görevdir. Uyarıyorum; Atatürk'ten elinizi çekiniz. Milliyetçi Hareket Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sonuna kadar sahip çıkacaktır.